Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Centrálna banka Hondurasu reagovala na fámy o uzákonení Bitcoinu

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Centrálna banka Hondurasu (BHC) reagovala na šíriace sa špekulácie o možnom uzákonení Bitcoinu ako zákonného platidla v tejto stredoamerickej krajine. Jej odpoveď bola negatívna, čo naznačuje, že pravdepodobne išlo len o fámy.

V stredajšom vyhlásení BCH bolo uvedené, že Bitcoin zatiaľ nie je v Hondurase regulovaný a zároveň v drvivej väčšine iných krajinách nie je uznaný ako zákonné platidlo. Centrálna banka zároveň upozornila, že podľa honduraskej ústavy je jediným autorizovaným „emitentom bankoviek a mincí“, ktoré je možné v tomto štáte považovať zákonné platidlo.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,BCH nedohliada ani neručí za transakcie vykonávane s kryptomenami ako platobnými prostriedkami. Akákoľvek transakcia uskutočnená týmito typmi virtuálnych aktív je zodpovednosťou a rizikom tých, ktorí ju vykonávajú,“ znie v jej vyhlásení.

Centrálna banka taktiež dodala, že intenzívne pracuje na štúdii možnosti vydania CBDC – teda digitálnej verzie národnej meny zvanej lempira. Takýto typ meny by podľa jej názoru mohol byť na rozdiel od BTC naozaj považovaný za zákonné platidlo.

Špekulácie o tom, že Honduras sa stane po El Salvador druhou krajinou, ktorá urobí z Bitcoinu zákonné platidlo rozpútali v predošlých dňoch viacerí bitcoinoví influenceri, ale aj samotná prezidentka krajiny Xiamora Castro, ktorá mala uviesť: ,,Nesmieme dovoliť, aby El Salvador bol jedinou krajinou, ktorá unikne dolárovej hegemónii. Honduras má právo posunúť sa smerom ku krajinám „prvého sveta“.

https://twitter.com/BTC_LN/status/1505943336183824385

Bitcoiner Max Keiser, ktorý v januári vyhlásil, že pozná ďalšiu krajinu, ktoré spraví tento rok  z Bitcoinu zákonné platidlo, okrem toho Twitteri publikoval 18. marca status s popisom “Už sa to deje…”, ku ktorému priložil práve vlajku Hondurasu.

https://twitter.com/maxkeiser/status/1504775984213635072

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.