Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Budú americké banky vlastniť Bitcoin? – Rysuje sa veľký krok

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Predsedkyňa Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) Jelena McWilliasová podporila pozitívny sentiment v súvislosti s kryptomenami. Myslí si totiž, že nastal vhodný čas povoliť americkým bankám vlastnenie kryptomien typu Bitcoin a to pre vlastné účely a tiež účely ich klientov.

Šéfka FDIC, štátneho podniku, ktorý zaisťuje poistenie vkladov členských bánk, hovorila o tejto téme v rozhovore pre agentúru Reuters počas konferencie Money 20/20 v Las Vegas.

,,Myslím si, že musíme bankám povoliť vstup do tohto priestoru a zároveň náležite riadiť s tým spojené riziká,” skonštatovala McWilliamsová uprostred obdobia, kedy jej FDIC v spolupráci s OCC (Úrad kontrolóra mien, ktorý dohliada na americké federálne banky) a FED-om hľadajú spoločnú reč ohľadom ich ďalších regulačných postupov týkajúcich sa kryptomien.

,,Mojim cieľom v tejto medzi agentúrnej skupine je poskytnúť bankám cestu, aby mohli fungovať ako správcovia týchto aktív, používať kryptomeny a využívať ich ako určitú formu svojho kolaterálu,” doplnila.

McWilliamsová zároveň naznačila, že FDIC sa pokúša pochopiť koncept, podľa ktorého držia svoje kryptomeny na súvahách verejne obchodované spoločnosti ako sú Tesla či Microstrategy.

Nadviazala na predošlé kroky Brooksa

Šéfka FDIC týmito vyjadreniami nadviazala na kroky bývalého šéfa OCC Briana Brooksa, ktorý v roku 2020 počas svojho pôsobenia na čele tohto regulátora podnikol kroky, vďaka ktorým by mohli federálne banky a poisťovne poskytovať custody služby pre digitálne aktíva svojich klientov.

Po príchode Michaela Hsua na čelo OCC však bola Brooksova iniciatíva zmarená. ,,Obavám sa, že tieto iniciatívy neboli prevedené v plnej koordinácii so všetkými zúčastnenými stranami. Nezdá sa mi, že by boli súčasťou širšej stratégie súvisiacej s regulačným perimetrom,” povedal Hsu ku krokom svojho predchodcu v máji tohto roku.

Portal DeCrypt uviedol, že súčasná pozícia bank spojená s držaním kryptomien je pomerne komplikovane a nejasná. Niektoré veľké banky už naznačili, že by mali záujem o poskytovanie custodoy služieb. Dohoda medzi FDIC, OCC a FED, ktorá by custody služby bank spojené s kryptomenami “odobrila” by však mohla byť jasnou “zelenou” v prospech týchto služieb. McWilliamsova dodala, že kým sa kryptomeny “nedostanú do bánk”, budú sa rýchlo šíriť mimo banky, čím bude dohľad regulátorov nad trhmi obmedzenejší.

Reakcie z Twitteru

Na vyjadrenia šéfky FDIC reagovali na Twitteri aj viaceré známe osobnosti. Patrí medzi ne aj Anthony Pompliano, ktorého na tejto sociálnej sieti sleduje viac ako milión ľudí. ,,Wow. Predsedkyňa FDIC práve skonštatovala, že regulátori hľadajú spôsoby, ako budú môcť americké banky vlastniť Bitcoin. Bitcoin je nevyhnutný. Bitcoin je dobrý pre biznis.”

https://twitter.com/APompliano/status/1453034827264008197

,,Keď budú môcť americké banky držať Bitcoin na svojich súvahách, každý ho bude  chcieť kúpiť, nikto nebude cítiť potrebu ho predať, a vy si ho už nebudete môcť dovoliť kúpiť,” napísal šéf Microstreategy Michael Saylor, ktorý naznačil, že takéto povolenie by mohlo spraviť z Bitcoinu ešte mainstreamovejší investičný nástroj, čo však zároveň znamená, že obdobie, kedy je ešte “za dobrú cenu” sa skracuje.

,,Za posledné 4 mesiace sa náskok Američanov pred zvyškom sveta zväčšil o parník,” komentoval tieto správy Alex Pilař.

Ďalšie zaujímavé novinky

Inštitúcie naliali do Bitcoinu minulý týždeň rekordné peniaze – Pozrite si si čísla!

Bitcoin dosiahol veľký míľnik. Schválenie prvého Bitcoin ETF sa zapíše do histórie

Binance Coin chce napodobniť Ethereum – odpáli ošiaľ nová aktualizácia?

Vlastní kryptomeny už 11% ľudí? Tušíte, kde sú najpopulárnejšie?

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.