Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Brian Brooks prekvapujúco skončil na čele Binance.US

Článok

Brian Brooks
Twitter.com Brian Brooks

Cez víkend sa preháňala kryptomenovými médiami prekvapujúca správa o odchode Briana Brooksa z čela kryptomenovej burzy Binance.US, ktorá je akousi americkou nezávislou odnožou najväčšej kryptoburzy na svete Binance.

Brian Brooks, ktorý ešte nedávno viedol Úrad kontrolóra meny (OCC) a ešte predtým pracoval vo vedení burzy Coinbase, sa stal CEO Binance.US len v máji 2021, kedy nahradil v tejto pozícii Cathetine Coleyovú. V onom čase zároveň skonštatoval, že chce urobiť z Binance.US v nasledujúcich najväčšiu kryptoburzu v USA.

Brooks svoj odchod z Binance.US oznámil na sociálnej sieti Twitter, kde napísal: ,,Napriek rozdielom v strategickom smerovaní želám svojim bývalým kolegom veľa úspechov. Prídu mnohé vzrušujúce veci!”

Pre kryptomeny urobil v USA dosť

Brian Brooks počas pôsobenia na čele Úradu kontrolóra meny (OCC) prispel k presadeniu viacerých crypto-friendly legislatív. Nakoľko stál na čele regulátora, ktorý má dohľad nad bankami, výrazne pomohol k  prijatiu usmernení, ktoré umožnili bankám používať platobné systémy založené na blockchain technológii, či dokonca vydávať vlastné digitálne aktíva – stablecoiny. “Brookskové zákony” inak povedané pomohli americkým bankám otvoriť si dvere do kryptosektora.

Zhao mu poďakoval cez Twitter

Na odchod Briana Brooksa z Binance.US reagoval na Twitteri aj zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ). ,,Brianova práca pre Binance.US bola neoceniteľná a dúfame, že bude aj naďalej neoddeliteľnou súčasťou rastu kryptoodvetvia a bude bojovať za regulácie, ktoré správnym spôsobom pohnú našim odvetvím. Prajeme mu do budúcnosti všetko najlepšie.”

Prekvapená komunita

Vzhľadom na početné správy z posledných týždňoch o problémoch Binance s regulátormi sa začalo vo veľkom špekulovať, či Brooksov odchod nesúvisí práve s tým. Nutné je však poznamenať, že Binance.US je od burzy Binance nezávislá a funguje v súlade s americkými zákonmi. S týmto cieľom aj Binance.US v roku 2019 vznikla, keďže Binance nemohla ďalej poskytovať svoje služby americkým občanom. Spájať teda problémy Binance s odchodom Brooksa z Binance.US je zatiaľ skôr špekulatívne, než založené na konkrétnych faktoch.

Iní sa domnievajú, že Brooks možno vyhodnotil súčasnú situáciu na kryptotrhu tak, že je preňho prospešnejšie odísť z kryptosektora a venovať sa inému segmentu.

,,Niečo nie je s Binance v poriadku. Cathrine Coleyhova (po odchode z Binance.US) už ani netweetla. Brian Brooks odchádza. Mňa zablokovali. Rug Pool sa blíži,” načrtol katastrofálny scenár užívateľ “Dxron – I streal Whale Money,” ktorý síce zjavne konšpiruje, no poukazuje na nedovysvetlený príbeh Cathierine Coleyhovej, po ktorej sa po odchode z čela Binance.US akoby zľahla zem.

https://twitter.com/Dxron2/status/1424022626872274945

Zaujímavý tweet k téme uverejnil aj známy kryptoinfluenceer Ivan on Tech, ktorý poznamenal: „Brian Brooks vie o niečom veľkom”.

Binance bojuje o svoju reputáciu

Nečakaný odchod Brooksa z Binance.US zjavne nenahráva burze Binance v boji za lepší imidž po negatívnych správach z posledných týždňov. Napriek tomu, že Binance.US je od Binance oficiálne nezávislá, ide o spoločnosti, ktoré sú si z pohľadu marketingu, know-how, svojho vedenia a technológii veľmi blízke. Varovania regulátorov pred používaním burzy Binance, až po správy o ukončení podpory SEPA platieb v Európe, zrušení možnosti obchodovania tokenizovaných akcií, pozastavení derivátových obchodov v európskych krajinách či obmedzených výberoch BTC pre neoverených klientov, totiž v kombinácii s nečakaným krokom Brooksa burze do kariet nenahrávajú. Napriek tomu však zostáva z pohľad objemov obchodovania suverénne najväčšou na svete.

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.