Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance ukončuje podporu tokenizovaných akcií Tesla, Apple či Microsoft

Článok

Stop
Pixabay.com

Keď v prvej polovici apríla 2011 najväčšia kryptomenová burza na svete Binance oznámila, že prináša možnosť obchodovania tokenizovaných akcií spoločnosti Tesla, predpokladalo sa, že tým začína nová éra obchodovania akcii populárnych svetových firiem skrz túto obľúbenú platformu. Tento príbeh sa však napokon končí skôr, než sa vôbec poriadne rozbehol.

Burza Binance včera 16.7.2021 oznámila, že okamžite ukončuje možnosť obchodovania tokenizovaných akcií, ktoré mala v ponuke. Čiže akcii Tesla, Apple, Coinbase, Mircostrategy či Microsoft. Inak povedané tieto akcie v tokenizovanej forme si na Binance už nekúpite, no ak ich už vlastníte, Binance vám dáva možnosť ich manuálneho predaja do 14.10.2021. Oznámila to na svojej stránke tu, kde sú aj viaceré detaily týkajúce sa možnosti presunu týchto akcii inam.

Burza okomentovala toto rozhodnutie len veľmi vágnym skonštatovaním, že sa chce zamerať na iné segmenty kryptomenového trhu, no podľa všetkého bola k tomuto kroku donútená pre rastúci tlak zo strany regulátorov, ktorí sa do nej v poslednej dobe poriadne “zahryzli”.

Rôzne varovania pred Binance v  predošlých týždňoch uverejnili regulačné orgány vo Veľkej Británii, Kanade, Nemecku či Japonsku, čo napríklad viedlo aj k tomu, že britské banky BarclaysSantander UK pozastavili možnosť posielať peniaze na burzu Binance svojim klientom.

Binance o pár dní neskôr oznámila, že už nie je možné poslať eurá na jej platformu SEPA prevodom (údajne len dočasne), čo sa snaží aktuálne kompenzovať aspoň dočasnou akciou na nulové poplatky za vklady platobnými kartami.

Nuž ako sme vás tiež informovali spoluprácu s Binance sa rozhodla ukončiť pre regulačné nejasnosti aj spoločnosť Clear Junction, ktorá patrila medzi jej dôležitých platobných partnerov na európskej scéne.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.