Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Burza Binance pozastavila podporu SEPA vkladov EUR

Článok

Stop
Pixabay.com

V posledných týždňoch sa objavujú v súvislosti s najväčšou kryptomenovou burzou Binance viaceré správy, ktoré naznačujú, že má vo viacerých svetových regiónoch napäté respektíve nejednoznačné vzťahy s miestnymi regulátormi. S tým pravdepodobne súvisí aj jej najnovšie nečakané rozhodnutie.

Burza Binance totiž v utorok prekvapujúco oznámila, že pozastavuje podporu prijímania bankových vkladov cez SEPA (Single Euro Payments Area), čo bol najvýhodnejší spôsob, ako zaslať menu EUR na Binance pre obyvateľov z členských krajín SEPA. V súčasnosti je ich 36.

Inak povedané zákazníci, ktorí pochádzajú z Európskej únie a niekoľkých ďalších členských krajín SEPA strácajú príležitosť zaslať EUR na Binance za rovnakých podmienok aké majú v prípade realizácie klasických domácich prevodov.

O rozhodnutí pozastaviť možnosť podpory SEPA vkladov mali byť podľa Financial Times informovaní formou emailu všetci európski zákazníci burzy Binance.

Financial Times uviedla, že tento krok Binance má byť len dočasnývyplýva z dôvodov, ktoré sú „mimo samotnú kontrolu burzy“. Nutné je však zdôrazniť, že zákazníci Binance môžu naďalej vyberať peniaze z Binance skrz SEPA (obmedzené sú teda iba vklady!) a naďalej môžu na kúpu kryptomien na Binance využívať podporované kreditné a debetné karty.

Prečítajte si tiež: Naša veľká recenzia kryptoburzy Binance

Regulačné problémy na niekoľkých frontoch

O dôvodoch, prečo Binance obmedzila použitie SEPA, sa zatiaľ len špekuluje. Táto informácia však prichádza krátko po tom, ako popredná britská banka Barclays zatrhla možnosť posielania peňazí jej klientov na burzu Binance, čo sa stretlo s obrovskou kritikou kryptokomunity. Banka totiž v podstate dala svojim zákazníkom najavo, že ich vlastné peniaze nemôžu využiť úplne podľa ich vlastnej vôle.

Britský Úrad pre finančné správanie (FCA) minulý mesiac vydal spotrebiteľské varovanie pred firmou Binance Markets Limited, teda spoločnosťou, ktorú kúpila burza Binance, aby uľahčila jej príchod na britský trh. Burza však následne viackrát upozornila, že regulačné nariadenia súvisiace s Binance Markets Limited nesúvisia priamo s ňou, čo zmienila aj pri krokoch, ktoré urobila Barclays s odôvodnením, že ide o zjavné “nepochopenie situácie”.

Voči Binance vyjadril v predošlých týždňoch výhrady aj Menový úrad Kaymanských ostrovov (CIMA), ktorý uviedol, že nejde o regulovanú, licencovanú ani registrovanú platformu pre obchodovanie kryptomien, nuž a aby toho nebolo málo, pred Binance varoval aj japonský finančný regulátor Agentúra pre finančne služby (FSA), ktorý upozornil, že táto burza nemá registráciu na podnikanie v Japonsku. Rovnaké varovanie predtým zmienili aj v súvislosti s burzou ByBit.

Stále je suverénne najväčšou

Binance napriek problémom, ktorým čelí v niektorých krajinách, stále zostáva suverénne najväčšou burzou pre retailových zákazníkov. Portál Cointelegraph uviedol, že v utorok spracovala transakcie v hodnote 15,8 miliardy dolárov. Druhá najväčšia burza Coinbase za rovnaký čas spracovala obchody v hodnote “len” 2,2 miliardy USD.

Zdroje: cointelegraph.com, decrypt.co, coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.