Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Burza Binance znižuje limity na výbery BTC, “CZ” skončí ako jej CEO

Článok

šok
Pixabay.com

Najväčšia kryptomenová burza Binance, ktorá sa čelí v posledných mesiacoch rastúcemu tlaku zo strany regulátorov, pristúpila k ďalšiemu nepopulárnemu kroku, ktorým je výrazne zníženie denného limitu pre výber bitcoinov u neoverených užívateľov.

Binance včera oznámila, že zákazníci burzy, ktorí nemajú overený účet (respektíve  podstúpili len základný stupeň jeho verifikácie) si budú môcť ponovom vybrať z Binance v priebehu 24 hodín len 0.06 BTC, čo je v čase písania článku približne 2400 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento krok podľa všetkého súvisí so snahou Binance prinútiť zákazníkov poskytnúť o sebe osobne údaje, pretože pri kompletnom overení účtu sa limit pre denný výber automaticky zvýši až na 100 BTC.

Povesťou burzy Binance v predošlých týždňoch otriasli varovania pred jej používaním zo strany viacerých regulátorov v Japonsku, Nemecku či Veľkej Británii. Burza zároveň dočasne pozastavila možnosti vkladu EUR prevodmi SEPA či zrušila obchodovanie tokenizovaných  akcií, čo bola novinka, s ktorou prišla len v apríli.

Vyzerá to teda tak, že Binance sa snaží podniknúť mnohé kroky vedúce k zlepšeniu si svojej pozície u regulátorov. Rozhodnutie týkajúce sa obmedzenia výberu BTC u neoverených účtov k tomu môže prispieť, pretože regulátori žiadajú od búrz zber informácii o jej zákazníkoch (odôvodňujú to bojom proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu), no z pohľadu bežných užívateľov snažiacich sa chrániť si súkromie môže ísť o veľmi nepopulárny krok.

CZ za seba hľadá náhradu

Skutočnosť, že Binance sa snaží vyriešiť nezrovnalosti s regulátormi, podčiarkuje aj ďalšia čerstvá správa, podľa ktorej sa zakladateľ a súčasný CEO burzy Changpeng Zhao rozhodol za seba nájsť na pozíciu generálneho riaditeľa náhradu. Charizmatický líder Binance známy aj pod skratkou “CZ” uviedol, že nový generálny riaditeľ by mal mať bohaté skúsenosti s regulačným zázemím.

,,Vždy existuje veľká skupina kandidátov, ktorí by ma mohli nahradiť. Hľadáme niekoho so silným regulačným zázemím, ktorý by vstúpil do funkcie a stal sa novým CEO,” uviedol na utorkovej tlačovej konferencii.

Zhao popri tom povedal, že súčasťou Binance bude aj keď už nebude jej CEO. ,,Vždy budem pomáhať Binance a ekosystému okolo Binance Coinu. Na to nemusím byť generálny riaditeľ,” odkázal komunite.

Zdroje: binance.com, coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.