Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bogart: Rok 2018 bol pre Bitcoin fantastický. Teraz je dobrý čas na nákup

Článok

McLone a Bogart
McLone a Bogart

Spencer Bogart, partner v spoločnosti Blockchain Capital, povedal v rámci rozhovoru pre Bloomberg, ktorého sa zúčastnil aj Mike McGlone, že práve teraz je dobrý čas na kúpu Bitcoinu. Vyhlásil to v deň, kedy jeho hodnota prekročila hranicu 4000 dolárov.

Blockchain Capital, teda firma, ktorú Bogart zastupuje, patrí medzi významných investorov do rôznych kryptostartupov. V portfóliu má aj investície do Abra, Bitfury, BitGo, PitPesa, Bitwise, Block.one, Blockstream, Coinbase, Kraken, Messari, Ripple a Xapo. Viaceré z týchto spoločností sa už výrazným spôsobom zapísali na mapu úspešných kryptospoločnosti.

Kým Bogart (na obrázku vpravo) vyhlásením, že je dobré obdobie na nákup, naznačil, že Bitcoin možno našiel v súčasnom medveďom trhu už svoje dno, McGlone tento názor nezdieľal. Podľa analytika z Bloomberg Intelligence síce môže byť Bitcoin “bullish” z krátkodobého hľadiska, no neverí, že už pôjde len hore. ,,Ak sa pozriete na hlavné ukazovatele – NTV ratio, transakcie, volatilitu, všetky tieto veci, ktoré v minulosti naznačovali u Bitcoinu dno, tak všetky teraz ukazujú, že sme od typického dňa ešte ďaleko.”

Ako príklad uviedol  volatilitu, ktorú v súčasnosti vidí na 65%, pričom v čase, keď v predchádzajúcich medvedích trhoch dosiahol Bitcoin dno, tak bola v rozmedzí 15 až 20%.

,,Sme pripravení vidieť nové maximá? Pravdepodobne ešte nie. Stále si myslím, že sú tú ešte nejaké regulačné otázky, ktoré môžu ovplyvniť cenu, ale v tomto momente, podnikateľská aktivita a inštitucionálny záujem o Bitcoin zatiaľ cenu BTC výraznene neovplyvnili,” reagoval Bogart na vyjadrenia McGloneho.

Rok 2018 priniesol veľké pokroky

Pokiaľ ide o predchádzajúce cykly, Bogart vysvetlil, že vysokú volatilitu spôsobovalo najmä to, že ceny kryptomien boli doteraz riadené najmä retailovými, teda malými investormi. V období býčieho trhu preto cena extrémne rýchlo rástla a počas medvedieho trhu zas išla prudko dole. Základy, teda technológia a potenciál Bitcoinu, sa však nikdy nezmenili a stále ide podľa Bogarta za najpozoruhodnejšie aktívum súčasnosti.

Bogart týmto príkladom naznačil, že sa zhoduje s pomerne často prezentovaným názorom, že budúce cykly Bitcoinu by nemali byť vyznačované takou vysokou volatilitou ako v minulosti. To bude pravdepodobne viesť k tomu, že trend rastu bude pomalší a to isté bude platiť aj v prípade klesania cien.

,,Myslím si, že rok 2018 bol pre Bitcoin fantastickým rokom. Ignorujte jeho cenu. Bol to prvý rok, kedy sa začala riešiť problematika škálovateľnosti Bitcoinu pomocou Lighning Network, čo umožňuje robiť transakcie extrémne rýchlo a extrémne lacno. Medzitým sa inštitucionálna trieda aktív a samotného ekosystému výrazne posilňovala. Sledovali sme, ako do tohto priestoru prichádzajú veľké investície od univerzít ako Yale, Harvard či MIT. Videli sme, ako Nasdaq a ICE (prostredníctvom Bakktu) oznámili plán vstúpiť do trhu prostredníctvom bitcoinových derivátov. Videli sme, ako kvalifikovaní zamestnanci z iných oblastí prechádzali do kryptofiriem. A nakoniec, čo je pre mňa najviac povzbudzujúce, je, že o kryptomeny sa zaujíma množstvo talentovaných ľudí…”

Zakladateľ Redditu verí v Bitcoin a odkazuje: Špekulanti z trhu odišli

Zdroj: cryptoglobe

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.