Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zakladateľ Redditu verí v Bitcoin a odkazuje: Špekulanti z trhu odišli

Avatar

Článok

zo dňa

Alexis Ohanian

Alexis Ohanian, ktorý je spoluzakladateľom populárnej sociálnej siete Reddit a tiež známy ako manžel tenistky Sereny Williams, uviedol v rozhovore pre Yahoo Finance, že súčasný medvedí trh odohnal od kryptomien špekulantov a zostali v ňom už len ľudia a inštitúcie, ktoré naozaj veria v budúcnosť tohto priemyslu. 

Ohanian napriek posilneniu ceny Bitcoinu v priebehu posledného týždňa tvrdí, že kryptomeny stále prežívajú “kryptozimu“ a ich ceny pôsobia depresívne. Myslí si však, že medvedí trh bol potrebný pre to, aby tí, ktorí skutočne veria v túto technológiu,  dostali príležitosť vytvoriť skutočnú fungujúcu infraštruktúru pre kryptomeny.

,,Čo je pre mňa silným signálom (v prospech kryptomien), je, že na riešení ich problémov stále pracujú ti najinteligentnejší ľudia, akých poznám. A títo ľudia budujú spoločnosti postavené na blockchaine,” uviedol úspešný podnikateľ, ktorý sa v roku 2006, keď mal len 23 rokov, stal vďaka predaju podielu v Reddite milionárom.

Ohaniana sa spýtali aj na názor týkajúci sa rozhodnutia veľkej americkej banky JP Morgan Chase vydať vlastnú kryptomenu JMP Coin. Ohanian si myslí, že je to ďalší signál toho, že prichádza skutočná inovácia a divoké špekulácie okolo kryptomien sú minulosťou. Ako príklad pokroku uviedol, že šéf JP Morgan Jamie Dimon v minulosti označil Bitcoin za podvod, no neskôr toto vyhlásenie oľutoval a teraz jeho banka vydáva vlastnú kryptomenu.

Bogart: Rok 2018 bol pre Bitcoin fantastický. Teraz je dobrý čas na nákup

300x250

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Správy Bitcoin

Končiaci sa týždeň priniesol tradične mnoho zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Zaujali nás nielen cenové predikcie, ale aj rôzne dôležité fundamenty. Top topicom bol blížiaci sa halving. Nezmeškajte tohtotýždňový bohatý súhrn. 

Bitcoin

90 dní pred májovým halvingom Bitcoinu sme oslovili štyroch známych traderov zo slovenskej a českej kryptoscény, aby nám ilustrovali, ako to vidia s cenovým vývojom BTC pred touto očakávanou udalosťou. Ich technické analýzy, v ktorých je zohľadnené delenie odmeny za vyťaženie nového bloku BTC, nájdete v tomto našom článku.

Záujem o vyhľadávanie slovnej kombinácie “Bitcoin halving“ výrazne stúpa a necelé tri mesiace pred touto udalosťou už prekonal hodnoty spred predchádzajúceho halvingu v roku 2016. Uvádzajú to dáta Google Trends, ktoré potvrdzujú pozitívny sentiment v súvislosti s týmto dôležitým bitcoinovým fundamentom. Viac sa dočítate tu.

Až 40 nemeckých bánk vyjadrilo miestnemu finančnému regulátorovi BaFin predbežný záujem o poskytovanie služieb úschovy kryptomien Bitcoin, Ethereum a XRP. Tie, ktoré sa rozhodnú získať licenciu, budú musieť podniknúť konkrétne kroky. Podrobnosti sa dozviete tu.

Ratingová agentúra Weiss Ratings zdvihla s ohľadom na blížiaci sa halving a pozitívny cenový vývoj rating pre Bitcoin na “A-“, vďaka čomu sa posunul na prvé miesto. Ak vás zaujímajú podrobnosti a to, ako dopadli kryptomeny podľa rôznych kategórii (adopcia, miera rizika, technológia), dozviete sa to v tomto článku.

300x250

Známy propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano verí, že BTC začal svoju cestu k cene 100 000 dolárov do konca roka 2021.  Podobne to vidí aj populárny trader PlanB, ktorý sa pri tejto predikcii opiera aj o svoj Stock to Flow model. PlanB okrem toho uviedol, že už neočakáva pokles ceny pod 8 200 USD.

Spoločnosť VanEck, ktorá minulý rok neúspešne žiadala o schválenie Bitcoin ETF, tvrdí, že každá inštitúcia by mala vložiť malé percento svojej investície do Bitcoinu. Odvoláva sa pritom na graf, ktorý znázorňuje, že investičné portfólio s malou účasťou v Bitcoine prináša v priebehu posledných rokov firmám najväčšiu ziskovosť.

V čase, kedy sa Bitcoin vrátil nad cenu 10 tisíc dolárov, sa opäť špekuluje o riziku prepadu ceny, ktorý by mohla spôsobiť čínska ponzi schéma PlusToken. Tá vraj mala minulý rok na svedomí prepad ceny zo 14 tisíc USD na necelých $7000 a aktuálne zrejme znova presúva svoje bitcoiny, ktoré má v držaní. Viac sa dozviete tu.

Altcoiny

Nadácia Litecoin Foundation stojaca za vývojom kryptomeny Litecoin uzavrela partnerstvo s firmou Cred. Jej klienti si môžu uzamknúť cez túto spoločnosť svoje litecoiny a dostať ročný úrok až 10%. Viac tu.

Svetové ekonomické fórum, ktoré sa konalo vo švajčiarskom Davose, otvorilo podľa hovorcu Cardano Foundation ich projektu mnoho nových dverí. Ak vás zaujíma, aké partnerstva sa pre Cardano rysujú, otvorte si tento článok.

O kryptomene Cardano sme sa včera rozprávali s ambasádorom tejto kryptomeny pre Českú republiku Jaromírom Tesařom. Hovorili sme nielen o fáze Shelley a stakingu, ale aj o komercializácii tohto projektu, jeho možnom prepojení s inými blockchainami či o smart kontraktoch. Rozhovor si môžete prečítať tu.

Na blockchaine kryptomeny Algorand budú spustené stablecoiny USDT spoločnosti Tether. Tie doteraz “bežali” na Ethereum, EOS, cez Omni na Bitcoine a tiež na Trone.

Mali by ste vedieť

 • Vedúci predstaviteľ Japonskej liberálnej demokratickej strany Kozo Yamamoto apeluje na krajinu, aby urýchlila proces vydania vlastnej národnej kryptomeny. Dôvodom je, aby bolo Japonsko konkurencie schopné pripravovanej čínskej kryptomene.
 • Donald Trump navrhol, aby sa americká tajná služba vrátila pod kontrolu Ministerstva financií. Ovplyvniť by to mohlo aj kryptomeny. Podrobnosti tu.
 • Magazín Forbes zverejnil zoznam TOP50 fintech spoločnosti pre rok 2020. Nachádzajú sa v ňom aj firmy, ktoré pracujú s blockchain technológiou. Viac sa dočítate tu.
 • Americká burza Coinbase Pro spúšťa možnosť obchodovania na páku. Podrobnosti tu.
 • Akcie čínskeho mining giganta Canaan začali po prudkom prepade hodnoty, ktorý nasledoval po zalistovaní na americkej burze Nasdaq konečne rásť. Canaan je prvou ťažobnou spoločnosťou, ktorá je verejne obchodovaná na americkom trhu.
Čítať ďalej

Bitcoin

Budú nemecké banky ponúkať úschovu kryptomien? Mnohé prejavili záujem

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-nemecko

Nemecký finančný regulátor BaFin informoval o  pozitívnom trende, ktorý sa týka adopcie kryptomien. Až 40 miestnych bánk a finančných inštitúcii totiž prejavilo predbežný záujem o možnosť ponúkania custody služieb úschovy kryptomien pre svojich klientov.

Aktualizovaný nemecký zákon o praní špinavých peňazí ponúka bankám a iným finančným inštitúciám možnosť poskytovania služieb správy cenných papierov, akcii, dlhopisov ale aj digitálnych mien vrátane Bitcoinu, Ethereum a XRP. Ešte pred jeho zavedením BaFin požiadal tieto inštitúcie o nezáväzne vyjadrenie k tomu, či by mali záujem ponúkať custody služby pre kryptomeny.

40 pozitívnych reakcii neznamená, že 40 bánk požiadalo o licenciu. Znamená to len to, že 40 finančných inštitúcii v Nemecku nevylučuje možnosť, že by rado túto službu poskytovalo.

Digitálne meny sa v posledných rokoch tešia čoraz väčšej popularite. Vzhľadom na to, že ich trhová kapitalizácia postupne rastie, regulátor musí riešiť otázku ich anonymity a rizík súvisiacich s ich zneužívaním na financovanie terorizmu či pranie špinavých peňazí. Záujemcov o poskytovanie služieb úschovy kryptomien preto upozornil, že tento produkt môžu ponúkať až po získaní potrebnej licencie. Tá je v súlade s novou smernicou o boji proti praní špinavých peňazí (AMLD5) prijatou na úrovni Európskej únie.

,,Trh rastie rýchlejšie, ako to predpovedalo Spolkové ministerstvo financií. Je to po požehnanie aj kliatba. Vysoký dopyt po licenciách na kryptomenovú úschovu ukazuje, že spoločnosti čoraz viac prijímajú technológiu blockchain a to aj vďaka novej legislatíve,” komentoval neočakávaný predbežný záujem nemeckých bank Frank Schaffler z FDP – Bundestagsabgeordnete.

300x250

Záujemcom o licenciu bol regulátorom stanovený termín november 2020, dokedy majú zaviesť postupy pre dodržiavanie predpisov tykajúce sa úschovy kryptomien a akéhokoľvek iného druhu podnikania, ktorý sa ich týka.

Zdroj: dailyhodl.com

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza (13.2.): Bitcoin je veľmi bullish, pred halvingom chce málokto predávať

Trader 2.0

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Bitcoin tento týždeň začal veľmi zaujímavo. Po nedeľnom dosiahnutí  hranice 10 000 dolárov sa dlho nad touto hranicou neudržal a v pondelok začal klesať až po hranicu 9 700 dolárov. Nasledujúce dni bol ale z tejto hladiny veľmi rýchlo vytiahnutý opäť nad 10 000 dolárov a pokračovali sme smerom UP do oblasti 10300 až 10450 dolárov, ktorá predstavuje dôležitú rezistenciu. V tejto hladine neprišlo k žiadnemu silnému zamietnutiu a momentálne sa pohybujeme do strany v tomto cenovom pásme.

Vzhľadom nato, že z hladiny 9 700 dolárov bola cena veľmi rýchlo vytiahnutá hore znovu nad 10 tisícovu hranicu si momentálne nemyslím, že príde výraznejšia korekcia, nakoľko každý takýto pohyb bude pravdepodobne veľmi rýchlo vytiahnutý smerom Up. Bitcoin je jednoducho veľmi bullish a tí čo nestihli nakúpiť na nižších hladinách čakajú na akýkoľvek menší pokles a okamžite nakupujú. Znovu musím zopakovať, že onedlho tu máme halving a jednoducho málokto chce teraz predávať.

Na 1D grafe môžeme vidieť stále pekný pohyb v stúpajúcom kanáli. Indikátor RSI nám ukazuje, že sa nachádzame v prekúpenej oblasti a vzhľadom nato si myslím, že bude potrebovať trochu vychladnúť na následný pohyb ceny Bitcoinu k hranici 11000 dolárov, kde by mal naraziť na dlhodobú trendovku. Z tohto dôvodu môže ísť Bitcoin pár dní do strany a následne atakovať spomínaných 11000 dolárov.

300x250

Dominancia

V poslednom článku som spomínal, že dominancia sa nachádza v kľúčovej oblasti 65 %, na 4H grafe sú viditeľné divergencie a mal by prísť pohyb UP. To sa nestalo a myslím, že na prekvapenie viacerých trejderov dominancia pokračovala hlbšie smerom dole.

Na 1D grafe vidíme, že RSI je v extréme prepredanej oblasti na hodnote 14. Taktiež vidíme prudký pohyb dole. Takéto prudké pohyby zvyčajne ukončuje dlhá, v tomto prípade červená svieca.

Dominancia je už v extrémnej zóne a je len otázkou času kedy príde zvrat.

Altcoin market cap

Pri altcoinovom market cape máme v podstate totožný ale obrátený prípad. Na 1D grafe vidíme, že sme prerazili hladinu 97 až 103 miliárd dolárov, kde si taktiež dovolím tvrdiť, že veľa trejderov očakávalo odraz smerom dolu.  Altcoiny túto hranicu bez menších problémov prerazili a momentálne sa nachádzame na hladine 111 miliárd dolárov.

Na grafe taktiež môžeme vidieť prudký pohyb smerom hore, ktorý je podobne zvyčajne ukončený dlhou, v tomto prípade zelenou vertikálou. RSI je v extrémne prekúpenej oblasti na hodnote takmer 87. Podobne ako pri dominancii Bitcoinu, je len otázkou času kedy príde zvrat.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Čítať ďalej

Bitcoin

Google Trends: Vyhľadávanie Bitcoin halving potvrdzuje pozitívny sentiment

Avatar

Článok

zo dňa

od

Google Trends Bitcoin

Google Trends je užitočný nástroj, ak chcete zistiť, aký je aktuálne záujem vo vyhľadávaní vami vybraných slov. V prípade Bitcoinu a s ním súvisiacich slovných kombinácii je to dobrý indikátor toho, či stúpa všeobecný záujem o túto tému.

Google Trends uvádza záujem o dané kľúčové slovo na škále od 1 do 100 bodov. Čím vyššie číslo, tým bol záujem v danom čase vyšší. Vyhľadávanie je možné filtrovať podľa regiónov či obdobia.

Bitcoin od maxima veľmi ďaleko

Najprv sa pozrime na dlhodobý 5-ročný graf u slova “Bitcoin“. Už na prvý pohľad je zrejmé, že od rovnakého záujmu, aký sme sledovali koncom roka 2017, sme stále extrémne ďaleko. V čase písania tohto článku sme na 13 bodoch, pričom 100 (doterajšie maximum) sme zaznamenali medzi 10. až 16. decembrom 2017. Žiadny hype podobný obdobiu, kedy Bitcoin dosiahol doterajšie all-time-high sa teda v tomto čase zďaleka nedeje. O skutočnom “FOMO” nemôže byť teda ani reč. Tieto čísla možno vnímať s perspektívou do budúcnosti aj pozitívne – je tu obrovský priestor pre ďalší rast záujmu a nikde nie je napísané, že nemôže prekročiť aj hodnoty z konca roka 2017. To všetko by sa mohlo potenciálne zhodnotiť v cene Bitcoinu v budúcom predpokladanom bullrune.

Bitcoin halving je bullish

Zaujímavý je pohľad na kombináciu slov “Bitcoin Halving” v celosvetovom meradle. Sme už na približne rovnakých hodnotách (dokonca už o 1 bod vyššie), ako pri predchádzajúcom delení odmeny za vyťaženie nového bloku v lete 2016 a vyzerá to tak, že táto kombinácia slov by sa mohla pred tohtoročným halvingom dosiahnuť s obrovským náskokom nové ATH. 88 dní pred ním je totiž ťažko predstaviteľné, že by nastolený trend vyhľadávania “bitcoin halving” nepokračoval.

300x250

2-bitcoin-halving-5-rokov

Z týchto dvoch grafov možno vyčítať, že história sa zatiaľ opakuje. Najprv stúpa záujem o vyhľadávanie “bitcoin halving” (2016 a 2020) a následne o samotný Bitcoin (2017 a dúfajme, že aj 2021?). Dôležitým pozitívnym signálom je, že vyhľadávanie “Bitcoin halving” už teraz prekonáva jeho vyhľadávanie v roku 2016. To stavia silné základy, aby sa niečo podobne opakovalo v budúcnosti aj v súvislosti so samotným Bitcoinom.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Ohrozí PlusToken rast ceny Bitcoinu? Presunutých bolo 11 999 BTC

Avatar

Článok

zo dňa

od

anonym

Čínska ponzi schéma PlusToken pravdepodobne opäť presúva svoje bitcoiny. Keď v roku 2019 klesla cena Bitcoinu zo 14 tisíc USD pod $6500 viaceré analýzy naznačovali, že tento prepad má na svedomí práve predaj bitcoinov v držaní PlusTokenu. Aj preto treba byť v čase, kedy sa Bitcoin dostal opäť nad cenu $10 000, veľmi ostražitý.

Na súvislosť medzi predajom bitcoinov PlusTokenu a minuloročným prepadom ceny po predchádzajúcom prudkom raste upozorňoval aj investor do rizikového kapitálu Dovey Wan. Ten dokonca naznačoval, že PlusToken, ktorý mal čínskych investorov pripraviť o vyše 3 miliardy dolárov, mal na svedomí nielen prepad ceny BTC, ale mohol ovplyvňovať aj jeho predchádzajúci rast.

Twitter kanál Whale Alert upozorňujúci na veľké transakcie v blockchainoch včera informoval, že  zaznamenal prevod 11 999 BTC, čo je okolo 117 miliónov dolárov, medzi dvoma neznámymi peňaženkami. Čo je horšie, špekuluje sa, že môže ísť práve o bitcoiny, ktoré drží PlusToken. Sue Zhu a ErgoBTC, ktorí sa tejto téme venujú dlhšiu dobu, sú o tom presvedčení.

https://twitter.com/whale_alert/status/1227159227426275329

V prípade trhu, ktorý denne spracúva miliardy dolárov, by nemalo mať na cenu Bitcoinu vážny dopad ani to, keby PlusToken respektíve iný hráč “hodil“ na trh 10 000 bitcoinov s cieľom rýchleho predaja. Problém je v tom, že väčšina obchodného volume na trhu s bitcoinom je odvodená od hlavných platforiem určených na obchodovanie s maržami, ako je napríklad Bitmex. Nuž a s ohľadom na to by mohla byť cena ovplyvnená výraznejšie.

300x250

Portál CryptoSlate upozorňuje, že niektoré BTC veľryby (veľkí hráči držiaci tisíce BTC) považujú za manipulatívny už aj súčasný rast ceny z 8 000 na 10 000 USD. ,,Mám pomerne dobrý prehľad o tom, čo sa deje na OTC trhoch (mimoburzové trhy – sú menej prísne regulované pozn.red.). Mnohé z nich sú aktuálne využívané hlavne ázijskými resp. čínskymi obchodníkmi. Pred čínskym novým rokom došlo k určitému zvýšeniu prítoku peňazí, ale to nestačí na odôvodnenie posledných pohybov. Áno, trh poháňajú hráči z Číny. Ich motívy sú ale temné…,” znie citácia anonymnej BTC veľryby, ktorá obchoduje na burze Bitfinex.

O PlusTokene a jeho možnom vplyve na cenu Bitcoinu (pozor ide stále len o špekuláciu) sme vás informovali v niekoľkých článkoch. Naposledy sme v decembri informovali, že predajný tlak zo strany PlusToken a teda jeho vplyvu na Bitcoin sa môže čoskoro skončiť. Tvrdil to už vyššie spomínaný analytik Ergo, ktorý sa v druhej polovici roka 2019 sústredil výhradne na sledovanie toku financií tejto ponzi schémy. Ergo v decembri uviedol, že podľa jeho výpočtov majú podvodníci stojací za PlusTokenom k dispozícií  odhadom ešte okolo 58 000 BTC.

Má Bitcoin nádej na skorý rast? Tlak zo strany PlusToken klesá

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

90 dní do halvingu Bitcoinu: Ako to vidia traderi z česko-slovenskej scény?

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

halving-bitcoin-traderi

Do halvingu Bitcoinu, ktorý zníži odmenu pre ťažiarov za vyťaženie nového bloku zo súčasných 12.5 BTC už len na 6.25 BTC, zostáva presne 90 dní. Nakoľko predchádzajúce dva halvingy mali na vývoj ceny Bitcoinu mimoriadne pozitívny vplyv, my sme sa rozhodli opýtať štyroch traderov z česko-slovenskej scény, ako to aktuálne vidia na grafe. 

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. Pred investíciou do kryptomien si urobte vlastný prieskum a nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Jan Čuraj, Crypto Kingdom

Do halvingu bitcoinu zbývají necelé tři měsíce a my vidíme na trzích velký nárůst celé kapitalizace, hlavně díky růstu bitcoinu a highcaps. To co žene celý trh, je pozitivní sentiment, který je dobře naladěný na halving a na historických grafech je pěkně vidět, že celý trh v roce halvingu začal pěkně pozvolna růst a to se nyní děje. Před halvingem očekávám ještě FOMO efekt a následný opětovný návrat k průměru ceny na bitcoinu, tak jak jsme už zvyklí.

Pro mě budou zajímavé úrovně výstupu na 11 000 USD a 12 000 USD, kam svoje pozice nyní cíluji. Před halvingem očekávám, že velcí hráči seberou zisky a budeme opět prožívat trnitou cestu dolů a návrat k průměru, který může být k 10 000 USD, nebo pak níže k 8 000 USD, kde jsou akumulační zóny. Ty působí jako magnet na cenu.

300x250

Bitcoin je zkrátka volatilní a velmi často přestřeluje různé akumulační zóny právě kvůli FOMO efektu, neboť se trh zavalí abnormální likviditou a pohybuje se denně po 1 000 USD. Očekávám tedy do halvingu bullrun na vyšší ceny a před halvingem prudkou korekci. Po halvingu to může ještě chvíli padat a následnou stabilizaci a můžeme začít zase v klidu růst.

Andrej Kalvoda, Blockspace.cz

Myslím si, že nikdo z nás nemá pochyb o tom, že halving bude bullish událost, která může během dalších několika let katapultovat cenu BTC daleko nad ATH. Nechme ale “predikce” stranou a pojďme se soustředit na grafy :).
Níže najdete týdenní graf s očekávaným pohybem ceny během dalších cca 6-12 měsíců. Soustředím se v něm na hlavní plán, ne na lokální pullbacky, které se velmi pravděpodobně objeví.

Na základě struktury + historických dat očekávám: 

 • Před halvingem dosažení zóny likvidity kolem 11-11,3 tis USD
 • V této zóně je zároveň průsečík s dlouhodobou sestupnou trendovkou (vyznačená oranžově). Odtud tedy velmi pravděpodobně přijde retracement a na základě historie by dávalo smysl, aby se to stalo nedlouho před halvingem (vyznačený časovou vertikální osou – cca v polovině května). 
 • Ideální pullback by byl do zóny k 10k USD (označené jako “support struktury”)
 • Odtud by měl přijít další odraz nahoru
 • Co mi do celého obrázku nesedí, je neotestovaný support na ceně 7610 USD. Jak vzhledem ke struktuře, tak i časově nevidím moc možností, jak se k tomuto supportu vrátit…ale BTC takovéto levely nenechává často nevyplněné. Je tedy dobré počítat i s více bearish variantou, a to právě otestování levelu 7610 USD. 

Věřím ale, že toto je objektivně jak pro býky, tak pro medvědy, nejhlubší retracement, v jaký mohou během dalších let doufat.

Jakub Kraľovanský, Trader 2.0

Pokiaľ ide o halving, už dlhšie sledujem nasledovný scenár a gigantický triangel. Spodný support je ešte z roku 2016 a vrchná rezistencia je natiahnutá z ATH. Momentálne mám vyznačený target 10 353 – 10 972 usd. Toto bude pre mňa kľúčová zóna a to rovno z niekoľkých dôvodov.

 1. Psychologická hranica 10 000usd
 2. Dve bodové rezistencie
 3. Horná rezistentná trendová čiara natiahnutá z ATH
 4. 1:1 extension na 4H grafe – tu to nemám zakreslené

Táto oblasť je pre Bitcoin veľmi silná rezistencia. Máme dve možnosti, ktoré definujú zvyšnú časť obdobia pred halvingom. Buď túto oblasť prerazíme a strhne sa mierne FOMO, pretože prekonáme na dlhší časový úsek hranicu 10 000usd a navyše prekonáme túto silnú zónu. Robil som si analýzu sentimentu na Tradingview a Twitteri a každý druhý graf mal zakreslenú hornú trendovú čiaru, takže traderi s tým rátajú.

FOMO a média vedia masírovať hlavy nováčikov a preto by sme zažiť akceleráciu rastu. Druhý scenár je taký, že príde odmietnutie a rásť začneme až tesne pred halvingom, alebo po halvingu.

Momentálne si myslím, že pred halvingom príde jemný dump, ktorý spôsobia špekulanti. V našej VIP skupine máme na tieto scenáre presne vypracované metódy čo urobiť a kedy predať a kedy nakúpiť, takže sme pripravení na všetko. Treba však rátať s tým, že Bitocin má rád extrémy. Buď extrémny rast, alebo extrémny pokles. Takže v bullish scenári by som sa nečudoval možno aj atakovaniu ATH. V bearish scenári by som sa zase nečudoval poklesu aj pod 8 000 usd.

Na potvrdenie toho, že sa niečo zmenilo som použil aj môj nový indeikátor, ktorý sa na dennom grafe ani raz nemýlil. Všimnite si, že aj v bear markete napriek rastovým mesiacom nikdy nešiel do zelenej farby. Zelená farba znamená bull market, sivá znamená nerozhodnosť no a červená bear market.

Na 4H sa pohybujeme v kanály, čo znamená korekčný manier. Pomaly, ale isto ideme do targetu. Otázka nie je či, ale kedy.

Roman Sanetrik, Kryptotrejder

Bitcoin nepreukazuje žiadne výrazné zásahy od Bears, ktoré by chceli stlačiť cenovú hladinu nadol. V posledných dňoch sme mohli vidieť cenový pokles o približne 500$ ale Sell objemy sú stále pomerne nízke oproti Buy objemom. To je hlavný dôvod, prečo očakávam ešte posledný výstrel Bitcoinu nahor. Po dosiahnutí rezistencie, očakávam prudké cenové zamietnutie zo strany Bears. Ideálny by bol razantný pokles aj o viac ako 1000$, aby sme videli jasný náznak toho, že Bulls chcú začať vyberať zisky z predošlého impulzného pohybu. Naberať long pozície budem až v supportnej úrovni medzi hodnotami 8300$ až 7800$. Za Take-profit zónu v tomto prípade považujem nevyplnený CME Futures GAP, ktorý pravdepodobne si pritiahne cenovú hladinu k sebe. Bitcoin halving patrí medzi najsilnejšie fundamenty v kryptosvete, preto verím aj v naďalej rastúci trend.

halving-kryptotrejder

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. Pred investíciou do kryptomien si urobte vlastný prieskum a nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Prečítajte si tiež:

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin sa halvingom priblíži k označeniu digitálne zlato, tvrdí Coinbase

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin zlato

S ohľadom na blížiaci sa májový halving, ktorý zníži emisiu nových bitcoinov o polovicu zo súčasných 12.5 BTC na jeden blok už len na 6.25 BTC (zhruba každých desať minút), publikovala americká zmenáreň Coinbase štúdiu, v ktorej poukazuje na to, ako sa Bitcoin postupne mení na digitálne zlato.

Coinbase uvádza, že po zrušení zlatého štandardu americkým prezidentom Nixonom v roku 1971 výrazne klesla hodnota dolára voči zlatu, ktoré voči nemu posilnilo o viac ako 4000%. Zlato má väčšiu hodnotu ako iné cenné kovy predovšetkým z dôvodu jeho relatívneho nedostatku a náročnosti jeho ťažby.

Bitcoin bol navrhnutý tak, aby bol podobne vzácny ako zlato. Získať je ho možné len pomocou procesu ťažby (miningu) a má obmedzené množstvo. Oproti zlatu má však aj niekoľko výhod.

,,Bitcoin je vyzbrojený nespočetnými technologickými výhodami, zrýchľujúcim sa vývojom a dozrievajúcim globálnym trhom. V digitálnom veku je držiteľom hodnoty a rivalom pre zlato,” uvádza Coinbase.

300x250

Halving zvyšuje jeho nedostatok

Už tretí halving v poradí, ktorý sa udeje v priebehu mája tohto roku, zníži pôvodnú emisiu Bitcoinu (50 BTC na jeden blok) už len na 6.25 BTC, čím sa stane podľa modelu Stock-to-flow (S2F) z pohľadu jeho ročnej emisie voči jeho celkovému zostatku cennejší než zlato. ,,Stock to flow u zlata je vyšší než u akejkoľvek inej komodity a Bitcoin sa ho po halvingu chystá nasledovať,” upozorňuje Coinbase na dôležitý fundament.

V minulosti sa ukázalo, že zlato je bezpečným prístavom pre investorov v čase geopolitickej neistoty a  tiež v období hyperinflácie. Nakoľko štáty neustále tlačia nové peniaze, čím znižujú ich reálnu hodnotu, Bitcoin môže v tomto smere začať svojou vzácnosťou konkurovať zlatu a teda lákať nových investorov.

Výraznejším investíciám do bitcoinu zo strany inštitúcii bráni podľa odborníkov údajne najmä nedostatočná infraštruktúra trhu a jeho vysoká volatilita. Pri pohľade na dlhodobý graf BTC je však zreteľné, že je stále v stúpajúcom rastovom kanáli.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

PlanB: Dno Bitcoinu na $8200 a do roku 2022 mieri na $100 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin PlanB

Jeden z najrešpektovanejších kryptotraderov PlanB, ktorý je autorom populárneho Stock-to-Flow modelu (S2F), si myslí, že aj keby Bitcoin padol pod svoj 200-dňový kĺzavý priemer (200MA), zostane nad hodnotou 8200 dolárov, kde podľa neho našiel svoje lokálne dno. Odvodzuje to na základe svojho nového výpočtu, ktorý nekonkretizoval. Dodal len toľko, že platný bude až do momentu, kým bitcoin neklesne pod spomínanú hodnotu, čo nepredpokladá. 

PlanB vyjadril svoje myšlienky v sérii “tweetov”, v rámci ktorých uviedol, že Bitcoin sa podľa jeho názoru bude do mája, kedy sa uskutoční očakávaný halving, obchodovať nad cenou 10 000 USD.

Stock-to-flow model stále platí

Stock-to-flow model (S2F) meria cenu BTC pomocou dvoch faktorov: zásoby, teda množstva bitcoinov v obehu a toku, čo je počet bitcoinov ktoré vstupujú do obehu.

Nízka miera emisií bitcoinu v porovnaní s jeho existujúcou ponukou (od mája po halving sa vyťaží za desať minút už len 6.25BTC) znamená, že Bitcoin sa stáva čoraz vzácnejší. Preto je častokrát porovnávaný so zlatom.

300x250

PlanB s ohľadom na halving predpokladá, že pôjde o silný fundament, ktorý povedie Bitcoin do decembra 2021 až k cene $100 000.

Cena Bitcoinu je aktuálne o 14% vyššie, než predpovedá S2F model k aktuálnemu dátumu. Graf samozrejme nedokáže predpovedať cenu bitcoinu dokonale presne, no z dlhodobého hľadiska sa cena stále pohybuje okolo jeho krivky, čím si získava na popularite.

Sledovať naživo ho môžete na stránke digitalik.net.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE ANALÝZA (10.2.): Čo nové na Bitcoine a altcoinoch?

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondelok 10.2.2020 o 21.00h. 

Uplynul ďalší týždeň, v priebehu ktorého dosiahol Bitcoin svoje nové tohtoročné maximum, keď prekonal magickú hranicu 10 000 USD. Aj keď sa nad ňou neudržal a v čase písania tohto textu je tesne pod päťcifernou dolárovou hodnotou,  sentiment na trhu je stále pozitívny. Čerstvý pohľad na graf Bitcoinu, ale aj altcoinov, zlata a striebra, vám prinesie v dnešnom večernom live streame Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (10.2.): Bitcoin je TOP, inštitúcie by ho nemali prehliadať

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Weiss Ratings: Bitcoin má hodnotenie A-, ktoré kryptomeny sú najlepšie?

Weiss Ratings, prvá ratingová agentúra, ktorá začala hodnotiť kryptomeny, aktualizovala poradie najkvalitnejších kryptomien. Bitcoin sa aj vďaka blížiacemu sa halvingu posunul na prvé miesto. Ktoré kryptomeny sú na tom najlepšie v adopcii, technológii, či z pohľadu investičného rizika, sa dozviete tu.

Pompliano verí, že Bitcoin začal cestu k $100 000

Bitcoin cez víkend prvýkrát v tomto roku prekonal magickú 5-cifernú dolárovú hodnotu a hoci sa v čase písania tohto článku obchoduje tesne pod jej úrovňou, podľa mnohých odborníkov z oblasti kryptomien ide len o začiatok jeho cenového rastu. Anthony Pompliano si dokonca myslí, že BTC práve započal cestu k cene $100 000. Viac sa dočítate tu.

Inštitúcie by mali časť kapitálu vložiť do Bitcoinu, tvrdí VanEck

Spoločnosť VanEck, ktorá sa minulý rok v spolupráci so SolidX neúspešne snažila získať od Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) povolenie pre Bitcoin ETF, publikovala správu, podľa ktorej by mali inštitucionálni investori preliať časť svojho investičného kapitálu do Bitcoinu. Odvolávajú sa pritom na rôzne investičné portfólia, v ktorých boli alebo neboli zahrnuté aj investície do BTC. Viac sa dozviete tu.

Binance čoskoro odhalí novú službu Binance Cloud

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao v rámci piatkovej rubriky Ask me Anything uviedol, že do 10 dní predstavia novú službu s názvom Binance Cloud. Bol však skúpy na detaily a odmietol vysvetliť, čo si majú ľudia pod týmto názvom predstaviť. Čo to naznačuje len snaha Binance zamestnať špičkového odborníka na cloud computing. Má ísť o osobu, ktorá pomôže „vylepšiť, škálovať a automatizovať obchodne kritickú architektúru založenú na cloude.” (cointelegraph.com)

300x250

Japonsko musí urýchliť vývoj svojej kryptomeny

Vedúci predstaviteľ výskumnej komisie pre bankové a finančné systémy Japonskej liberálnej demokratickej strany Kozo Yamamoto povedal, že krajina musí urýchliť vývoj digitálneho jenu a mala by si stanoviť za cieľ jeho spustenie do dvoch až troch rokov. Vysvetlil, že digitálne meny budú v rozvíjajúcich ekonomikách rýchlo napredovať a pomôžu Číne, ktorá by mala svoju národnú kryptomenu spustiť už čoskoro, pokročiť v digitálnej hegemónii. Zdôraznil preto potrebu rýchlej japonskej reakcie, aby krajina zostala voči Číne konkurencie schopná. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-