Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zakladateľ Redditu verí v Bitcoin a odkazuje: Špekulanti z trhu odišli

Článok

Alexis Ohanian
Alexis Ohanian

Alexis Ohanian, ktorý je spoluzakladateľom populárnej sociálnej siete Reddit a tiež známy ako manžel tenistky Sereny Williams, uviedol v rozhovore pre Yahoo Finance, že súčasný medvedí trh odohnal od kryptomien špekulantov a zostali v ňom už len ľudia a inštitúcie, ktoré naozaj veria v budúcnosť tohto priemyslu. 

Ohanian napriek posilneniu ceny Bitcoinu v priebehu posledného týždňa tvrdí, že kryptomeny stále prežívajú “kryptozimu“ a ich ceny pôsobia depresívne. Myslí si však, že medvedí trh bol potrebný pre to, aby tí, ktorí skutočne veria v túto technológiu,  dostali príležitosť vytvoriť skutočnú fungujúcu infraštruktúru pre kryptomeny.

,,Čo je pre mňa silným signálom (v prospech kryptomien), je, že na riešení ich problémov stále pracujú ti najinteligentnejší ľudia, akých poznám. A títo ľudia budujú spoločnosti postavené na blockchaine,” uviedol úspešný podnikateľ, ktorý sa v roku 2006, keď mal len 23 rokov, stal vďaka predaju podielu v Reddite milionárom.

Ohaniana sa spýtali aj na názor týkajúci sa rozhodnutia veľkej americkej banky JP Morgan Chase vydať vlastnú kryptomenu JMP Coin. Ohanian si myslí, že je to ďalší signál toho, že prichádza skutočná inovácia a divoké špekulácie okolo kryptomien sú minulosťou. Ako príklad pokroku uviedol, že šéf JP Morgan Jamie Dimon v minulosti označil Bitcoin za podvod, no neskôr toto vyhlásenie oľutoval a teraz jeho banka vydáva vlastnú kryptomenu.

Bogart: Rok 2018 bol pre Bitcoin fantastický. Teraz je dobrý čas na nákup

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne