Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (17.1.): „Bitcoin vo vesmíre“ robí pokroky či decentralizované spravodajstvo

Článok

Bitcoin vesmír
Bitcoin vesmír

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

„Bitcoin vo vesmíre” robí pokroky

Blockchain spoločnosť Blockstream spúšťa betaverziu svojej Blockstream Satellite API, ktorá je učená na pomoc vývojárom pri vysielaní údajov prostredníctvom satelitnej siete. Tento krok nasleduje po tom, ako BLockstream rozširoval v decembri svoje služby a začal vysielať prostredníctvom satelitov blockchain Bitcoinu po prakticky celom svete. Cieľom Blockstream je oslobodiť Bitcoin od závislosti od pozemného pripojenia k internetu a tým zvýšiť jeho robustnosť. Najnovší produkt “Data agnostic” umožňuje používať satelity na zašifrované zasielanie správ, pričom používatelia platia za službu cez Lightning Testnet, čo znamená, že služba je momentálne zadarmo. Vývojári môžu odosielať správy prostredníctvom rozhrania RESTful API (aplikačne programovacie rozhranie), kým používatelia budú odosielať správy cez webové stránky Blockstreamu. Maximálna veľkosť správ je zatiaľ obmedzená na 10 sekúnd.

DX.Exchange mala minulý týždeň bezpečnostné problémy

DX.Exchange, prvá Európskou Úniou regulovaná burza, na ktorej je možné kúpiť tokenizované akcie Amazonu, Facebooku, Tesly či Google sa žiaľ po spustení tejto veľkej novinky nevyhla závažným problémom. Užívatelia totiž našli na burze vážne bezpečnostné chyby, v rámci ktorých bolo možné ukradnúť citlivé informácie o investoroch. Prvý na to upozornil anonymný “white hacker”, ktorý tak podľa všetkého zabránil výraznejším škodám. Burza okamžite začala pracovať na oprave systému, no jej povesť zostala výrazne poškvrnená.

Hodnota investícii z ICO výrazne klesá

Burza BitMEX vypracovala zaujímavý výskum v spolupráci s TokenAnaltyst. Jeho záverom je, že hodnota tokenov, ktoré si počas ICO (počiatočná ponuka mincí) vyzbieralo viac než 100 tímov, klesla oproti ich počiatočnej hodnote 24 miliárd dolárov o približne 54%. BitMEX okrem toho informoval, že minimálne 12 projektov ICO, z ktorých každý získal viac ako 50 miliónov dolárov, ešte nebolo ani spustených.

ConsenSys investuje do decentralizovaného spravodajstva

Blockchain spoločnosť ConsenSys vstúpila do projektu, ktorý sa zaoberá vytvorením novej spravodajskej platformy od WordPressu. Do projektu s názvom Newspack investovala 350 000 dolárov. Pridala sa tak k spoločnostiam ako Google News či Lenfest Institute of Journalism. Celkovo bolo na financovanie tohto projektu získaných zhruba 2,4 milióna dolárov. Okrem investícii do novej inciatívy proof-of-concept (PoC) od WordPressu sa ConsenSys rozhodol podporiť aj spoločnosť Civil, ktorá chce umožniť každému zapojenému spravodajskému médiu pripojiť sa k sieti, ktorá je vo vlastníctve komunity a archivuje obsah na decentralizovaných systémoch.

Blockchain môže slúžiť aj na sledovanie potravín

Svetový fond pre voľne žijúce zvieratá (WWF-Australia) oznámil spustenie dodávateľského reťazca, ktorý funguje na blockchaine, aby tým podnikom a spotrebiteľom umožnil sledovať potraviny. Systém umožňuje firmám sledovať produkty, ktoré vyrábajú a spotrebiteľom, aby sa pozreli na pôvod týchto produktov prostredníctvom unikátneho blockchain kódu na mieste jeho pôvodu.

Rýchle správy

BITCOIN: Analytik Murad Mahmudov sa domnieva, že cena Bitcoinu klesne do polovice 2. štvrťroka k sume okolo 1700 dolárov. Zotavenie očakáva až koncom roka 2019.

NASA: Americký národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) navrhol systém riadenia letovej prevádzky, ktorý by bol založený na blockchaine a využíval blokový reťazec umožňujúci súkromnú a anonymnú komunikáciu s leteckými dopravnými spoločnosťami.

LIGHTNING NEWTORK: Počet aktívnych uzlov v Lightning Newtork sa za posledný mesiac zvýšil o 20% a sieťová kapacita sa zvýšila na 2 milióny dolárov v BTC. Lightning Network (LN) slúži na riešenie problému škálovateľnosti Bitcoinu a umožňuje vytvárať priame prepojenia peer-to-peer pre prenos finančných prostriedkov.

Zdroje: Cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne