Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin sa neobchoduje za $50 000. Coinmarketcap ukazuje len zlú cenu

Článok

fail
Zdroj: Pixabay.com

Ak ste sa dnes ráno prebudili a pozreli ste sa na ceny kryptomien na webe Coinmarketcap.com, zrejme vás potešilo, že Bitcoin je opäť nad úrovňou 50 000 USD. Pravda to však (zatiaľ) nie je. Tento portál, ktorý svojho času kúpila burza Binance, má len technické problémy a ukazuje v čase písania článku nesprávne čísla.

Napríklad počas písania tohto článku sme sa na chvíľu dozvedeli, že Bitcoin stojí $67 000Wrapped Bitcoin (WBTC), čo je tokenizovaný BTC (mal by byť cenovo rovný BTC), až $670 000 (škoda, že to nie je pravda). Stablecoin DAI zas bol druhou najhodnotnejšou kryptomenou na trhu (???).

Portál DeCrypt zas odsledoval, že veľkú pumpu  mal za sebou SafeMoon, alebo že Shiba Inu zmenila svoju tokenomiku. Nuž a Ethereum? Cena dvojky na trhu stúpla na 43 miliárd dolárov. ,,Ďakujeme EIP 1559!,“ vtipne konštatuje redaktor známeho krypto portálu Jeff Benson.

Ak neveríte, že takéto absurdné hodnoty sa naozaj objavili na CoinMarketCape, pozrite si priložený tweet. Jedna minca Cardano (ADA) za 16 miliónov USD či Binance Coin (BNB) za $8 miliárd by určite žiadneho altcoinoveho investora nenahnevali. Ktovie, možno ide o pohľad do budúcnosti (fór).

Zlé dáta ovplyvnili aj ďalšie služby

Problémy portálu CoinMarketCap ovplyvňujú nielen tento najznámejší zdroj cien kryptomien, ale aj služby, ktoré z neho čerpajú dáta. Napríklad sa to týka aj populárnej kryptopeňaženky Trust Wallet. Ak ju teda používate, tiež si dajte pozor na to, aké bilancie v nej vidíte. Pravdepodobne ste sa totiž zo dňa na deň miliardármi nestali. Okrem Trust Wallet však mali mať problémy s cenami aj peňaženka Exodus či dokonca zmenáreň Coinbase, ktorá taktiež čerpá niektoré dáta z CoinMarketCap.

,,Technický tím si je vedomý nesprávnych informácii o cenách, ktoré sa objavujú na Coinmarketcap.com. V súčasnej dobe to vyšetrujeme a stav aktualizujeme, až budeme mať ďalšie informácie,” komentoval portál svoju súčasnú situáciu na Twitteri.

Príležitosť pre úsmevné „tweety“

Následne však Coinmarketcap nemal problém urobiť si menší fór aj zo svojich návštevníkov: ,,Aké je to cítiť sa byť miliardárom aspoň na pár hodín?””

Mimochodom, hovoril niekto, že Shiba Inu sa nedostane ani na dolár?

No a azda najvtipnejší MEME obrázok k celej absurdnej situácii je tento:

Stávajú sa aj horšie situácie

Portál DeCrypt upozorňuje, že takéto prípady nie sú vo svete kryptomien ojedinelé. Dokonca pripomenul príklad, kedy krypto-lending spoločnosť BlockFi omylom pripísala 100 užívateľom na ich peňaženky bitcoiny, ktoré im nepatrili. Jedna z týchto osôb mala dostať až 700 BTC, čo je v súčasnosti viac než 34 miliónov dolárov. BlockFi následne požiadali o ich vrátenie pod hrozbou nemilých žalôb.

Ďalšie zaujímavé články

Trader, ktorý ohlásil koniec bullrunu v roku 2017, sa obáva, že Bitcoin urobil „double top“

Hashrate je na novom ATH. Bitcoin je zároveň zelenší a decentralizovanejší 

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Zdroj: Coinmarketcap, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.