Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin zomrel podľa médií v roku 2021 celkovo až 45-krát

Článok

cintorín
Zdroj: Pixabay.com

Napriek tomu, že Bitcoin v roku 2021 dosiahol nové historické cenové maximá a aj na jeho konci je výrazne vzdialený od cien, za ktoré sa obchodoval rok predtým, média v predošlých mesiacoch s obľubou písali o tom, ako umiera. V priebehu posledných 12 mesiacov sa to stalo v rámci rôznych článkov celkovo až 45-krát.

“Nekrológy Bitcoinu“ sú obľúbenou témou fanúšikov BTC, ktorí sa radi zabávajú na tom, ako sa média neustále mýlia ohľadom jeho budúcnosti. Napriek tomu, že ich žargón sa postupne mení a niektoré už prestávajú o bitcoine písať ako o podvode, Ponzi schéme, či tulipánovej mánii, aj tento rok si až 45-krát dovolili označiť Bitcoin v určitom kontexte za mŕtvy.

Mŕtvy bol minimálne 438 krát

Odkedy sa táto zaujímavá štatistika sleduje, Bitcoin bol za „mŕtvy” vyhlásený v minimálne 438 prípadoch. Už od roku 2010 sa tejto téme podrobne venuje portál 99Bitcoins, ktorý sa snaží zaknihovať každú správu médií na túto tému, no podmienkou je, že musí ísť o “nekrológ“, ktorý má vysokú čítanosť, alebo ho uverejni portál s vysokou dennou návštevnosťou. Zaujímavé pritom je, že v roku 2021 bol Bitcoin “pochovanýtrikrát viac, než v roku 2020.

Z dlhodobého hľadiska sa však tempo jeho “umierania” zdá sa znižuje. V roku 2017, kedy Bitcoin našiel svoj predošlý all-time-high, ho totiž vyhlásili za mŕtvy až v 124 prípadoch.

Mimochodom medzi autormi článkov, ktoré označili Bitcoin za projekt, ktorý postupne zanikne, nájdete okrem iných aj Roberta McCauleyho, člena fakulty histórie Oxforfskej Univerzity či Eswara Prasada, profesora medzinárodnej obchodnej politiky na Cornell University.

Ďalšie zaujímavé články

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu 

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Metaverse je podľa Elona Muska len Buzzword, budúcnosť vidí v Neuralinku

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.