Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin opäť dosiahol nové maximum, hranica 100 000 dolárov sa blíži

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Bitcoin opäť dosiahol nové maximum a je už len krok od hranice 70 000 dolárov. Väčšina ľudí však upiera svoj zrak inde – na magickú úroveň 100 000 dolárov za jeden BTC. Dostaneme sa tam?

Dosiahnuté nové maximum

Bitcoin dnes dosiahol nové historické maximum a prekonal úroveň 68 500 dolárov. Aktuálne je už len 2% od hranice 70 000 dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dominancia BTC na trhu vzrástla na 43,8% práve kvôli tomuto zvýšeniu hodnoty. Krypto kráľ sa prvýkrát dotkol hranice 67 000 dolárov 20. októbra, deň po spustení burzového fondu BITO spoločnosti ProShares v USA. Po následnej 15% korekcii sa Bitcoin rýchlo spamätal z tohto poklesu. Najnovší nárast prichádza po tom, čo generálny riaditeľ Digital Currency Group Barry Silbert hlásil „veľký týždeň“ pre trh s kryptomenami.

Trhová kapitalizácia Btcoinu je v súčasnosti 1,29 bilióna dolárov, čo ho podľa CompaniesMarketCap stavia pred Teslu s hodnotou 1,16 bilióna. BTC je ôsme najväčšie aktívum na planéte spolu so striebrom, zlatom a piatimi najlepšími spoločnosťami podľa trhovej kapitalizácie.

On-chain dáta znejú takisto pozitívne a plne podporujú aktuálny rast, dokonca dávajú nádej ešte na vyšší rast. 9. novembra totiž poskytovateľ on-chain dát Glassnode poznamenal, že odlivy zo zmenární stále pokračujú a zostatky BTC klesajú napriek ATH.

,,Zatiaľ čo Bitcoin dosahuje nové historické maximá, jeho zostatky na zmenárňach sa naďalej zmenšujú. Devízové rezervy, ktoré sledujeme, tvoria o niečo viac ako 12,9 % cirkulujúcej ponuky a stále zaznamenávame odliv, dokonca aj pri cenách na ATH.“

Môže za to aj fakt, že investori nechcú svoje BTC predávať. Vo svojej týždennej správe zverejnenej 8. novembra Glassnode uviedol, že viac ako 85 % celkovej ponuky mincí zostalo nečinných od augusta 2021. Investori si svoje kryptomeny držia.

PlanB a jeho S2F model

Pomocou S2F analytik PlanB s prekvapivou presnosťou predpovedal, že Bitcoin uzavrie august v blízkosti 47 000 USD a koniec septembra v blízkosti 43 000 USD, pričom októbrovú záverečnú cenu nadhodnocuje len o 3 %. Pri pohľade do budúcnosti S2F naznačuje, že Bitcoin uzavrie november nad úrovňou 98 000 USD a do konca roka bude stáť až 135 000 USD, pričom mnohí očakávajú, že BTC sa bude obchodovať v šesťcifernom cenovom rozpätí ešte pred rokom 2022.

,,Ako viete, model S2F predpovedá priemer 100 000 USD pre toto obdobie halvingu, pričom túto hodnotu by sme mali dosiahnuť ešte tento rok. Model S2FX však predpovedá v tomto cykle cenu až 288 000 dolárov (na to potrebujeme skutočný ohňostroj v roku 2022). Uvidíme, kam nás táto druhá časť býčieho trhu zavedie…“

Fear & Greed Index si drží vysoké hodnoty

Fear & Greed Index si stále drží pomerne vysoké hodnoty, momentálne 84, ktoré znamenajú, že sme v zóne „extrémnej chamtivosti“. V minulosti Bitcoin často reagoval prepadom z oblasti 70 až 80 bodov. Takto pred rokom si však počas svojej rally držal stabilne hodnoty až na úrovni 90 bodov. Odtiaľ prišiel potom prudký prepad až k 40 bodom. Je dôležité podotknúť, že na to aby index „vychladol“ nie je potrebný prudký prepad cien, niekedy stačí aj pohyb do strany.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Cryptomines – Nová NFT hra, ktorá vám môže zarobiť vklad už do 1 mesiaca

Kryptomeny, ktoré v lete robili zisky v tisícoch percent ožívajú – Začína druhé kolo?

Na ceste za za Polkadot parachainami: Ako sa zúčastniť na DOT aukciách (10. diel)

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: U.today

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.