Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je stále vo fáze akumulácie. Dlhodobí investori ho nechcú predávať

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Z čerstvého reportu onchain analytickej platformy Glassnode vyplýva, že investori naďalej neprejavujú náznaky toho, že by sa chceli svojich bitcoinov zbaviť. Nič na tom nemení ani skutočnosť, že cena Bitcoinu sa v týchto dňoch pohybuje okolo svojich historických maxím.

Glassnode v najnovšom týždennom reporte upozornila, že podľa onchain dát nie ja na trhu badať vôľa investorov míňať svoje bitcoiny. Potvrdzuje to pohľad na graf vyjadrujúci denný počet presunutých bitcoinov, ktoré boli predtým naposledy aktívne pred vyše jedným rokom. V súčasnosti sa takto presunie len 6500 BTC denne (pri 30-dňovom kĺzavom priemere), čo naznačuje, že hoci je Bitcoin na svojich najvyšších cenových úrovniach v histórii, vôľa po jeho “míňaní” je minimálna. Je to v silnom kontraste s obdobím v úvode roka 2021, kedy sa takýchto BTC presúvalo oveľa viac – alebo napríklad aj s obdobím bullrunu 2017, kedy dochádzalo k veľkému presunu takýchto “starších” BTC novo prichádzajúcim investorom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dlhodobí držitelia predávajú BTC veľmi pomaly

Glassnode taktiež upozornila, že odkedy Bitcoin stúpol na cenu 66 tisíc dolárov, počet Long term holders (dlhodobí držitelia, ktorí držia svoje bitcoiny aspoň 155 dní) klesol len o 0.73%. Aktuálne majú títo investori pod kontrolou približne 68% všetkých Bitcoinov, ktoré sú v obehu. Aj z ich správania je teda zrejmé, že hoci Bitcoin mieri stále vyššie, ich vôľa presúvať bitcoiny je naďalej minimálna. K tomu sa hodí doplniť, že 85% bitcoinov v obehu sa nepresunulo viac než 3 mesiace.

Pozitívom pre Bitcoin je aj neustále klesajúci počet BTC na burzách – aktuálne je na nich len 12.9% BTC. Tento odliv taktiež vyjadruje nevôľu investorov teraz predávať BTC. Radšej ich sťahujú z búrz a ukladajú na bezpečnejšie miesta.

Výrazný trend odlivu BTC z búrz demonštruje aj tento graf:

Bitcoiny stále akumulujú aj veľryby

Rafael Schultze-Kraft, CEO a zakladateľ Glassnode, k týmto dátam doplnil, že stále dochádza k akumulácii Bitcoinov zo strany veľkých hráčov. Na nasledujúcom grafe s názvom “Accumulation Trend Score” môžete vidieť vo farebnom znázornení, aký typ investorov pri daných cenách má na trhu najväčšiu prevahu.

Kraft vysvetlil, že tmavé bodky vyjadrujú akumuláciu zo strany veľrýb. Bledšie bodky zas prevažne akumuláciu zo strany malých subjektov (retailu). ,,Áno, chcete vidieť tie tmavé bodky – veľkí hráči naberajú bitcoiny. To je bullish,” doplnil.

https://twitter.com/n3ocortex/status/1457841095493275649

Ďalšie zaujímavé články

Čo ak sa zopakuje história? Bitcoin bude stáť $253 000 a Ethereum $22 000!

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Ethereum má za sebou prvý deflačný týždeň v histórii – udrží to?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

Zdroj: Twitter, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.