Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin aj tento rok prekoná zlato, tvrdí McGlone. Hayes ho vidí v miliónoch dolárov

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Bitcoin by mal aj tento rok prekonať výkonnosť zlata. Myslí si to popredný analytik Bloomberg Mike McGlone. Bývalý CEO burzy BitMex Arthur Hayes sa zas domnieva, že Bitcoin aj zlato čakajú roky, počas ktorých budú výrazne posilňovať na cene.

Mike McGlone, ktorý je špecialistom na komoditné stratégie v Bloomberg Intelligence, sa domnieva, že Bitcoin môže čakať tento rok ďalší veľký skok vďaka jeho protiinflačným vlastnostiam, ktoré mu v súčasnej situácii hrajú do karát, nakoľko inflácia sa stáva celosvetovo veľkým problémom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V tweete zo 17. marca McGlone zverejnil svoj optimistický výhľad na Bitcoin za súčasných makroekonomických podmienok. Uviedol v ňom, že inflácia pomôže Bitcoinu dozrieť do stavu, kedy sa stane triedou aktív považovanou za akýsi bezpečný prístav a pokiaľ ide o cenový rast, mal by aj tento rok prekonať výkonnosť zlata.

,,Tvárou v tvár Federálnemu rezervnému systému, inflácii a vojne môže byť rok 2022 pripravený na revíziu rizikových  aktív a znamenať ďalší míľnik v dozrievaní Bitcoinu. Je nepravdepodobné, že by Bitcoin prestal prekonávať zlato a akciový trh uprostred prekážok na ceste, pretože Fed sa pokúša spustiť ďalší cyklus zvyšovania sadzieb.”

Prognóza McGlonea bola publikovaná až po tom ako Fed v stredu oznámil, že zvyšuje úrokové sadzby prvýkrát od decembra 2018, konkrétne o 25 bázických bodov. Šéf Fed Jerome Powell zároveň potvrdil, že tak urobia s najväčšou pravdepodobnosťou tento rok ešte 6-krát, pričom so zvyšovaním sadzieb s cieľom spomaliť infláciu sa počíta aj v roku 2023.

Výrazne bude posilňovať Bitcoin aj zlato, tvrdí Hayes

Na vyjadrenia McGlonea nadviazal aj bývalý CEO derivátovej kryptoburzy Bitmex Arthur Hayes, ktorý na Medium publikoval svoju dlhodobejšu predpoveď pre finančné trhy.

Hayes v nej skonštatoval, že ukrajinsko-ruská vojna ukázala, že dokonca aj aktíva centrálnej banky v cudzej mene je možné „ukradnúť“. Poukázal tým na sankcie západného sveta voči Ruskej centrálnej banke, ktorej boli zmrazené aktíva v cudzích menách.

,,Nemôžete odstrániť najväčšieho svetového producenta energie a kolaterál, ktorý tieto komoditné zdroje predstavuje z finančného systému bez vážnych nepredvídateľných a nezamýšľaných dôsledkov,“ upozornil. ,,Ak nie ste ochotní strážiť vaše bitcoiny, tak zavrite oči, stlačte tlačidlo kúpiť a sústreďte sa na bezpečnosť vašej rodiny z fyzického a peňažného hľadiska. Keď sa zobudíte o pár rokov neskôr, keď sa vojnová hmla rozplynie, uvidíte svet, v ktorom nástroje tvrdých peňazí budú vládnuť celému globálnemu obchodu.”

Podľa Hayesa Bitcoin a zlato (ako tvrdé peniaze) v dohľadnej buducnosti prevezmú dôležitejšiu rolu ako uchovávateľa hodnoty tvárou v tvár klesajúcej dominancii dolára a eura.

Hayes si myslí, že k takémuto procesu dôjde v priebehu ďalšej dekády, pričom zlatu odhaduje 5-cifernú cenu a jeden BTC bude stáť podľa jeho názoru viac než milión dolárov. ,,Za jeden Bitcoin je moja jednotka v miliónoch, za uncu zlata v tisícoch,” napísal a dodal: ,,To je veľkosť fiatovej ceny, ku ktorej dôjde v nadchádzajúcich rokoch, keď sa globálny obchod vysporiada s neutrálnymi tvrdými menovými nástrojmi, a nie dlhom krytým fiatovými menami Západu.”

Dopĺňame, že vyjadrenia McGlonea či Hayesa neodporúčame brať ako investičnú radu. Nikto nepozná budúcnosť. V prípade Hayesa je však zaujímavé najmä poukázanie na skutočnosť, že Bitcoin a fyzické zlato sú jednými z mála aktív, ktoré je možné držať pod absolútnou kontrolou (v prípade kryptomien ak ich máte na privátnej peňaženke), čím sa vie človek potenciálne vyhnúť aj riziku ich konfiškácie. Práve to môžu byť dôvody, prečo môže k Bitcoinu v nasledujúcich rokoch v napätej geopolitickej situácii inklinovať čoraz viac ľudí.

Ďalšie zaujímavé články

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.