Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance zverejnila manifest 10 práv kryptomenových investorov

Článok

prava
Zdroj: pexels.com

Najväčšia kryptomenová burza na svete Binance zverejnila v pondelok 15. novembra manifest 10 základných práv krptomenových investorov, ktoré by mali byť rešpektované naprieč celým ekosystémom. Podľa všetkého sa aj týmto spôsobom snaží demonštrovať, že je platformou, ktorá rešpektuje jednak investorov, ale aj regulačné nariadenia.

Binance má povesť vysoko likvidnej a inovatívnej kryptomenovej burzy, čo z nej postupne spravilo jednotku na trhu pokiaľ ide o objemy obchodovania digitálnych aktív. V predošlých mesiacoch však pošramotili jej povesť pochybnosti týkajúce sa dodržiavania regulačných štandardov. Binance z tohto dôvodu odštartovala proces “rehabilitačného úsilia” v rámci ktorého posilňuje svoje vzťahy s regulátormi a získava do tímu bývalých popredných predstaviteľov regulátorov a orgánov činných v trestnom konaní. K Binance sa tak v predošlých týždňoch pridali bývalí prominentní agenti IRS či vyšetrovatelia z Europoolu (napríklad Greg Manohan z Ministerstva financií USA).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ešte nie ste na Binance? Zaregistrujte sa na tejto burze cez náš link s 20% zľavou na poplatky za obchodovanie.  

Listina práv kryptomenových investorov je ďalším symbolickým krokom, ktorým sa snaží platforma Binance posilniť svoj imidž. Reprezentuje ho ako práva, ktoré by mali byť dodržiavane nielen burzou Binance, ale všetkými krypto platformami na svete. Okrem iného sa v zmieňovaných bodoch píše aj toto:

  • Každý človek by mal mať prístup k finančným nástrojom vrátane kryptomien
  • Tvorcovia kryptotrhov majú povinnosť spolupracovať s regulátormi a politikmi, aby umožnili vytvorenie nových štandardov pre kryptoaktíva. Správne regulácie posilnia inovácie a zabezpečia ochranu investorov
  • Kryptoplatformy ako sú burzy a zmenárne majú povinnosť chrániť svojich zákazníkov pred zlými aktérmi trhu implementáciou nariadení KYC (poznaj svojho klienta).
  • Súkromie je dôležité ľudské právo a preto je dôležité, aby platformy posilňovali úroveň zabezpečenia osobných údajov svojich zákazníkov
  • Kryptomenoví investori majú právo vyžadovať od búrz, aby chránili ich investície pred krádežou
  • Burzy by mali zabezpečiť robustný level likvidity, aby zabezpečili stabilné prostredie pre obchodovanie kryptomien
  • Investori si zaslúžia bezpečný prístup ku všetkým investičným produktom ako sú stablecony, NFT, yeldfarming a ďalšie kryptoprodukty
  • Kryptomenové burzy, ktoré prinášajú možnosti obchodovania derivátov, by mali byť rovnako tak prísne regulované
  • Kryptomenové regulácie sú nevyhnutné

Z uvedených bodov je zrejmé, že Binance sústredí svoju pozornosť na budovanie lepších vzťahov s regulátormi. Ide totiž o oblasť, v ktorej na rozdiel od iných doposiaľ zlyhávala.

Ešte nie ste na Binance? Zaregistrujte sa na tejto burze cez náš link s 20% zľavou na poplatky za obchodovanie

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Bitcoinová peňaženka veľryby presunula po 8 rokoch $150 miliónov [CZ] 

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.