Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance reaguje na regulátorov nástrojom pre uľahčenie výpočtu daňovej povinnosti

Článok

dane
Pixabay.com

Po včerajších informáciách o výraznom znížení limitu pre výber BTC z burzy Binance pri neoverených typoch zákazníckych účtov prichádzajú v súvislosti s najväčšou kryptoburzou na svete ďalšie správy naznačujúce  jej snahu zlepšiť si vzťahy s regulátormi.

Podľa najnovších správ burza Binance uvádza na trh nástroj pre vykazovane daní, ktorý budú môcť použiť jej zákazníci na lepšie sledovanie svojich obchodov. Tieto dáta si budú môcť následne exportovať a v prípade potreby ich použiť na dokladovanie svojich obchodov a pre výpočet daňovej povinnosti.

,,Faktom je, že v mnohých krajinách na svete sa krypto regulácie stále vyvíjajú a my všetci objavujeme správnu cestu pre tieto sľubné, mladé a vzrušujúce odvetvie,” uviedol Changpeng Zhao, zakladateľ a CEO burzy Binance, ktorý tento týždeň prekvapujúco uviedol, že by mohol odísť z pozície generálneho riaditeľa tejto firmy. Nahradiť by ho mal v budúcnosti človek, ktorý má bohaté skúsenosti s komunikáciou s regulátormi a je v tejto otázke ozajstným odborníkom. Binance už údajne takéhoto odborníka hľadá.

Burza Binance v posledných týždňoch podnikla niekoľko krokov, ktoré naznačujú, že sa snaží reagovať na kritiku regulátorov krokmi, ktoré by im mohli byť sympatické. Okrem nástroja pre uľahčenie výpočtu daňovej povinnosti (zrejme nemožno vylúčiť, že tieto informácie môže Binance zdieľať aj s úradmi v prípade ich žiadosti) znížila aj limity pre  výber BTC pri neverifikovaných účtoch z 2 BTC denne len na 0.06 BTC a tiež zrušila možnosť obchodovania tokenizovaných akcií. Binance taktiež dočasne pozastavila možnosť vkladov EUR cez SEPA prevod, čo zrejme súviselo s komplikáciami, ktoré jej vznikli po sérii varovaní pred jej používaním zo strany regulátorov z Veľkej Británie, Japonska, Talianska či Kajmanských ostrovov.

,,Verím, že dobre vyvinutý právny a regulačný rámec v dlhodobom horizonte bude pevným základom, ktorý skutočné urobí z  kryptomien niečo nevyhnutné živote každého jedného človeka,” uviedol Changpeng Zhao.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.