Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Austrálsky regulátor žaloval Meta (Facebook) pre podvodné reklamy na kryptomeny

Článok

Súd, zákon
Zdroj: Pixabay.com

Austrálska komisia pre hospodársku súťaž a ochranu spotrebiteľov (ACCC) zažalovala spoločnosť Meta Platforms, Inc. (bývalý Facebook) pred federálnym súdom s tvrdením, že írska pobočka Meta sa podieľala na falošnom, zavádzajúcom alebo klamlivom správaní v súvislosti s podvodnými reklamami  na kryptomeny so zapojením celebrít.

ACCC tvrdí, že niektorí používatelia v Austrálii v dôsledku týchto podvodných reklám prišli o stovky tisíc dolárov a Meta Platforms je za to priamo zodpovedná.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Žaloba voči spoločnosti Marka Zuckerberga sa začala v Austrálii rysovať už vo februári, kedy miliardár Andrew Forrest upozorňoval, že na Facebooku sa objavujú reklamy zneužívajúce jeho meno pri propagácii podvodných kryptomenových projektov.

ACCC v piatkovom oznámení uviedla, že firma Meta Platforms „napomáhala a navádzala“ k takémuto využívaniu jej reklamnej platformy. ACCC spomína spomína, že okrem Andrea Forresta sa v podvodných reklamách objavili aj iné prominentné austrálske osobnosti ako sú podnikateľ Dick Smith, televízny moderátor David Koch alebo bývalý premiér Nového Južného Walesu Mike Baird.

Žaloba tvrdí, že Meta Platforms je osobne zodpovedná za tieto podvodné reklamy tým, že ich najprv schválila a následne ich nestiahla z obehu.  V podaní argumentuje, že Meta porušila austrálsky zákon o spotrebiteľoch (ACL) alebo zákon austrálskej  komisie pre cenné papiere a investície (ASIC).

Ďalšie zaujímavé články

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.