Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Audítorsky gigant KPMG zaradil Bitcoin a Ethereum na svoju súvahu!

Článok

mesto
Zdroj: Unsplash.com

Kanadská pobočka KPMG, člena BIG 4 najväčších audítorských spoločnosti na svete (KPMG, PricewaterhouseCoopers, Deloitte a Ernst & Young) oznámila, že oficiálne pridala kryptomeny Bitcoin a Ethereum na svoju obchodnú súvahu.

Rozhodnutie KPMG vstúpiť takýmto spôsobom do sveta kryptomien je z pohľadu inštitucionálnej adopcie Bitcoinu a Ethereum zatiaľ najväčšou správou tohto roka. Pobočka veľkej britsko-holandskej audítorskej spoločnosti sa tak zaradila do zoznamu, v ktorom figurujú spoločnosti Microstrategy, Block (Square) či Tesla.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

KPMG oznámila kúpu bitcoinov a Etherov v pondelok na sociálnej sieti Twitter. Vo vyhlásení uviedla, že investícia odráža ich “vieru, že inštitucionálne prijatie kryptoaktív a technológie blockchain bude naďalej rásť a stane sa bežnou súčasťou mixu aktív.”

Spoločnosť KPMG žiaľ neuviedla, koľko financií do BTC a ETH investovala, avšak informovala, že kúpili aj uhlíkové kompenzácie (carbon offsets), aby tým kompenzovali emisie, ktoré môžu byť spojené s kúpenými bitcoinami a Ethermi.

,,Kryptoaktíva sa stali zrelou triedou aktív. Investori, ako sú hedžové fondy, rodinné podniky až po veľké poisťovne a penzijne fondy, čoraz viac pristupujú k expozíciám voči kryptoaktívam a tradičné finančné služby, ako sú banky, finanční poradcovia a makléri, skúmajú ponúkanie produktov a služieb zahŕňajúcich kryptoaktíva,” komentoval dôvody, prečo sa KPMG rozhodla investovať do kryptomien, Benjie Thomas z kanadskej pobočky.

Kareem Sadek, ktorý je poradným partnerom KPMG Canada so špecializáciou na digitálne aktíva doplnil, že firma sa postupne bude orientovať aj na iné aktíva v odvetví kryptomien. ,,Investovali sme do silnej prace v oblasti kryptoaktív a budeme pokračovať v budovaní našich schopnosti v rámci decentralizovaných financií (DeFi), nefungibilných tokenov (NFT) a Metaverse.”

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.