Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Andrew Yang: Dni kryptomien bez regulácii sa rýchlo končia

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Ešte pred tým, ako sa ku Bitcoinu prihlásili starostovia Miami a New York City Francis Suarez a Eric Adams, sa medzi politikmi svojim pro-bitcoinovým prístupom zviditeľnil neúspešný prezidentský kandidát a tiež neskôr kandidát na starostu NYC Andrew Yang. Ide o zakladateľa Venture of America, ktorý vo volebnej kampaní propagoval princípy postavené na Bitcoine, matematike a základnom príjme.

Andre Yang na Bitcoin nezanevrel ani po dvoch neúspešných voľbách. V súčasnosti ho propaguje skrz jeho PAC Forward Party a lobovaním v rámci DAO Lobby3. Jeho cieľom je urýchliť pozitívne regulácie pre kryptomeny vo Washington DC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Yang v rozhovore pre portál DeCrypt skonštatoval, že dni bez regulácii digitálnych aktív sa definitívne končia a teraz zostáva otázkou len to, akú formu tieto regulácie budú mať a či budú pre kryptosektor pozitívne alebo nie. Uviedol to aj v kontexte s nedávno zverejneným exekutívnym príkazom amerického prezidenta Joea Bidena ku kryptomenám, ktorý v podstate nariadil americkým regulátorom, aby vypracovali pre kryptomeny komplexný regulačný rámec.

,,Doba, kedy ľudia hovorili, že v kryptomenách nemá byť žiadna regulácia, sa končí. Dni, kedy sme boli mimo dosah Washington DC alebo obrazovku radaru, sa veľmi veľmi rýchlo blížia u koncu. A teraz je otázkou, aké budú pravidlá. Budú to inteligentné zábradlia, ktoré pomôžu riadiť riziká, napríklad niektoré aspekty Web3? Alebo pôjde o pravidlá, ktoré budú ľahostajné k pozitívnym stránkam ledgeru v súvislosti s inováciami, pracovnými miestami  a technologickým rozvojom a povedú k vytlačeniu týchto vecí do zahraničia? Nikto si aktuálne nie je úplne istý tým, kde to skončí.“

Lobisti sa musia spojiť

Yang preto upozornil, že je dôležité, aby sa zástancovia kryptomien v USA spojili a spoločne bojovali za to, aby regulácie tomuto novému sektoru neuškodili. Dôležitosť takýchto krokov zdôrazňuje aj pre skutočnosť, že počet zákonodarcov vo Washington DC, ktorí vlastnia kryptomeny, je podľa neho mimoriadne nízky.

Yang tiež varoval, že najmä v demokratickej strane, ktorá je teraz pri vláde, je mnoho politikov, ktorí otvorene naznačujú nepriateľstvo alebo negatívny postoj voči kryptomenám. Dokonca uviedol, že to na základe toho čo vie zdieľa tento postoj aj množstvo zamestnancov na Ministerstve financií USA a v SEC, teda Americkej komisii pre  cenné papiere a burzu. Yang k tomu dodal, že ak títo ľudia presadia svoje, konečný výsledok pre  kryptomeny môže byť “veľmi veľmi nepriateľský“.

Ďalšie zaujímavé články

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.