Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Americký senátor: Bitcoin by sa mal stať rezervnou menou

Článok

senát USA
Zdroj: Pexels.com

Tvrdenia, že Bitcoin je podvod či ponzi schéma už dávno nie sú relevantné. V posledných mesiacoch ich prekrývajú tvrdenia, že z Bitcoinu sa stáva digitálne zlato, čo dokonca naznačil aj FED. Nuž a ešte o čosi ďalej zašiel americký senátor Rand Paul, ktorý si myslí, že BTC sa môže stať v budúcnosti aj hlavnou rezervnou menou.

Republikánsky senátor Rand Paul za štát Kentucky sa k Bitcoinu vyjadril v minulotýždňovom rozhovore pre Axios, v ktorom skonštatoval, že v nedávnej dobe sa začal pýtať sám seba, či môže byť nejaká kryptomena svetovou rezervnou menou, pretože čoraz viac ľudí stráca dôveru vo vlády. Na túto otázku následne aj odpovedal: ,,Teraz som tomu už začal naozaj aj veriť. Vládne meny sú totiž nespoľahlivé a sú zároveň fiatovými menami, teda nie sú ničím kryté.

Nie je jediný americký politik chváliaci Bitcoin

Paul tak nadviazal na nedávne vyjadrenia svojej politickej kolegyne Cynthie Lummisovej (Wyoming), ktorá pre dvoma týždňami v ameríciom senáte v reakcii navyšovanie štátneho amerického dlhu skonštatovala: ,,Prezidenti oboch strán, znova a znova nezodpovedne splácali svoje dlhy a nemali plán, ako tento problém vyriešiť. Vďaka bohu za Bitcoin a ďalšie neklasické meny, ktoré presahujú nezodpovedné vlády vrátane tej našej.”

Paul je podobne ako Lummisová je už dlhšiu dobu známy ako podporovateľ Bitcoinu. V roku 2015, kedy viedol svoju prvú neúspešnú kampaň na amerického prezidenta, dokonca prijímal dary aj v BTC a fanúšikom Bitcoinu je údajne už od roku 2013. Medzitým sa vyprofiloval aj ako známy kritik “veľkej vlády” a súčasnej monetárnej politiky.

Okrem Paula a Lummisovej sú ďalšími známym americkými politikmi, ktorí sa radia do kategórie “Bitcoinerov” senátor Ted Cruz z Texasu či senátor Miami Francis Suarez. Ted Cruz v úvode tohto mesiaca naznačil, že jeho Texas je ideálnym miestom pre ťažiarov Bitcoinu, ktorí v ňom môžu využívať bohaté zdroje lacnej zelenej energie.

Ďalšie zaujímavé novinky

Inštitúcie naliali do Bitcoinu minulý týždeň rekordné peniaze – Pozrite si si čísla!

Bitcoin dosiahol veľký míľnik. Schválenie prvého Bitcoin ETF sa zapíše do histórie

Binance Coin chce napodobniť Ethereum – odpáli ošiaľ nová aktualizácia?

Vlastní kryptomeny už 11% ľudí? Tušíte, kde sú najpopulárnejšie?

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.