Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Americká poisťovacia spoločnosť nakúpila bitcoiny za 1 milión dolárov

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Bitcoin sa stal súčasťou súvahy ďalšej veľkej americkej spoločnosti. Poisťovňa Lemonade potvrdila, že do najznámejšej kryptomeny investovala jeden milión dolárov.

Lemonade mala nakúpiť tieto bitcoiny v priebehu prvých 9 mesiacov tohto roka. Svoju investíciu v sume 1 milióna dolárov však verejne oznámila až tento týždeň v rámci formuláru S-4, ktorý predložila ako verejne obchodovaná spoločnosť Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC).

,,Spoločnosť v súčasnosti účtuje o týchto digitálnych aktívach ako o nehmotných aktívach s neurčitou životnosťou v súlade s ASC 350,” uviedla vo svojom vyhlásení.

Poisťovňa Leomonade zároveň uviedla, že na zabezpečenie týchto BTC používa custody služby tretích strán. ,,Digitálne aktíva sa prvotne zaúčtujú v obstarávacej cene a následne sa preceňujú v konsolidovanej súvahe v obstarávacej cene zníženej o akékoľvek straty zo zníženej hodnoty aktíva vzniknuté od akvizície,” doplnila ďalšie detaily.

Podľa informácii portálu cryptonews.com Lemonade v podaní na SEC neuviedla z investície do BTC žiadnu stratu ani zisk. Keďže podanie bolo platné k 30. septembru, môže to naznačovať, že aktuálne je táto investícia v pluse zhruba 20%.

Poisťovací gigant, ktorého hodnota sa odhaduje na 2,5 miliardy dolárov, sa tak stal ďalšou nemalou americkou firmou, ktorá vníma Bitcoin ako potenciálny hedge voči znehodnocujúcemu sa americkému doláru.

,,Technologicky zameraná poisťovacia spoločnosť Lemonade oficiálne potvrdila, že sa stala najnovšou verejne obchodovanou firmou, ktorá má bitcoiny na svojej súvahe. Nakoniec to urobí každá verejne obchodovaná spoločnosť na svete,” komentoval túto novinku známy propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano, ktorý má na Twitteri vyše milión sledovateľov.

Ďalšie zaujímavé články

Trader, ktorý ohlásil koniec bullrunu v roku 2017, sa obáva, že Bitcoin urobil „double top“

Hashrate je na novom ATH. Bitcoin je zároveň zelenší a decentralizovanejší 

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Zdroj: cryptonews.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.