Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Adopcia Bitcoinu u firiem v El Salvador napreduje len pomaly

Článok

El Salvador
Pixabay.com

Podľa najnovšieho prieskumu Salvádorskej obchodnej komory podnikateľské subjekty v stredoamerickom El Salvador zatiaľ len veľmi pomaly rozširujú možnosti prijímania Bitcoinov (BTC). El Salvador je od septembra 2021 prvou krajinou na svete, ktorá urobila z Bitcoinu zákonné platidlo.

Podľa čerstvého prieskumu z 337 spoločnosti, ktoré boli dokazované medzi 15. januárom a 9. februárom 2022, len 14% podnikov uviedlo, že už prijali nejaké platby v bitcoinoch. Viac ako 90% firiem zároveň tvrdí, že možnosť prijímania bitcoinov ako platidla malo na ich podnikanie len veľmi malý vplyv.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

71% firiem zúčastnených v ankete patrí do kategórie mikro alebo malých podnikov, 13% bolo zaradených do kategórie stredných podnikov a 16% firiem možno označiť ako veľké spoločnosti.

,,Aj keď nízka miera prijatia Bitcoinu sa môže zdať na prvý pohľad ako neúspech, El Salvador je na štandarde amerického dolára už od roku 2001. Na rozdiel od iných rozvíjajúcich ekonomík teda jeho hlavná mena nie je taká náchylná na volatilitu výmenného kurzu. Aj v tomto prostredí jeden z desiatich podnikov používa bitcoin po uplynutí 5 mesiacov (od uzákonenia Bitcoinu ako platidla),“  zhodnotil tieto dáta o čosi optimistickejším spôsobom redaktor Cointelegraph Sam Bourgi.

Samotná adopcia používania Bitocinu v El Salvador možno nejde úplne podľa plánu, no krajina sa drží dlhodobej stratégie podporovať Bitcoinom novú infraštruktúru. Najambicióznejším plánom je vybudovanie Bitcoin City, na čo by mali slúžiť aj bitcoinové dlhopisy v hodnote 1 miliardy dolárov, ktoré boli oznámene koncom minulého roka.

Prezident El Salvador Nayib Bukele okrem toho sľubuje, že má pre Salvádorčanov nachystané ďalšie veľké „bitcoinové prekvapenie“. Oznámené by malo byť počas blížiacej sa bitcoinovej konferencie na v slnečnom Miami, ktorá sa uskutoční medzi 6. až 9. aprílom. Na tej minuloročnej bol oboznámené, že El Salvador spraví ako prvá krajina na svete z BTC zákonné platidlo.

Ďalšie zaujímavé články

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.