Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ozbrojené sily Mjanmarska chcú vlastnú kryptomenu. Opozícia používa Tether

Článok

Mjanmarsko
Zdroj: Pixabay.com

Ozbrojené sily Mjanmarska (bývalá Barma), ktoré vládnu v tejto ázijskej krajine od násilného zadržania zvolenej vlády v roku 2021, zvažujú vydanie digitálnej meny. Tá by vraj mohla pomôcť miestnej ekonomike, ktorá dopláca na kombináciu politických problémov a dopadov pandémie koronavírusu.

O plánoch generálmajora Zaw Min Tuna zaviesť v Mjanmarsku digitálnu menu informoval portál Bloomberg. Tvrdí, že vojenskí predstavitelia v súčasnosti zvažujú, ktorú z ciest smerom k digitálnej mene zvolia. Prvou možnosťou je, že budú spolupracovať na jej vydaní meny s miesenými firmami. Druhou je vydanie tokenu v ich vlastnej réžii.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa vojenskej vlády by mohla takáto mena posilniť mjanmarskú ekonomiku, ktorá podľa odhadov Svetovej banky porastie do decembra 2022 len o 1% v dôsledku zvrhnutia civilnej vlády a problémov s COVID-19. Ekonomický rast krajiny tak bude podľa nej o 30 percent menší, než by bol bez COVID-19 a minuloročného februárového prevratu.

Tether je menou tieňovej vlády

Zaujímavé je, že podobne v spojení s kryptomenami zmýšľa aj tieňová vláda Mjanmarska, ktorú vedú prívrženci zadržanej štátnej radkyne Aun Shan Su Ťij. Tieňová opozičná vláda už v decembri oznámila, že uznáva stablecoin Tether (USDT) ako svoju oficiálnu menu. Skrz USDT zbiera aj finančné prostriedky, ktoré chce využiť na zvrhnutie vojenskej vlády, ktorá podľa ich tvrdení pácha v krajine vojnové zločiny.

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.