Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

114-ročná investičná spoločnosť navýšila svoju investíciu do Bitcoinu skrz GBTC

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Rothschild Investment Corporation, firma založená v roku 1908, napriek nervozite na trhu navýšila svoj podiel v Grayscale Bitcoin Trust o poriadny balík. Vyplýva to z nových dokumentov, ktoré podala na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC).

Investičné a verejne obchodované spoločnosti v týchto dňoch oznamujú výsledky svojho hospodárenia za predošlý kvartál Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa informácii Daily Bitcoin z nich vyplýva, že veľká investičná spoločnosť Rothschild Investments z Chicaga ku koncu roka 2021 opäť vo veľkom investovala do Bitcoinu skrz Grayscale Bitcoin Trust.

Spoločnosť s vyše 110-ročnou históriou najprv koncom roka 2020 deklarovala držbu 30 454 akcii GBTC, následne v júli 2021 túto pozíciu štvornásobne navýšila na 141 405  akcii. Nuž a z nového reportu podaného 24. januára 2022 vyplýva, že ich má už 232 311 (cca 6 miliónov USD pri súčasnej cene GBTC), čo predstavuje navýšenie o ďalších 67% (+93 521 GBTC).

Rothschild Investments taktiež navýšila svoju expozíciu voči kryptomene Ethereum (ETH), keď aktuálne drží Grayscale Ethereum Trust (ETHE) v počte 306 099 kusov, čo je nárast zhruba o 5 percent.

Podľa predložených dokumentov tak táto spoločnosť aktuálne drží pozície voči BTC a ETH v celkovej kombinovanej hodnote okolo 11 miliónov dolárov, čo však tvorí len malú časť ich celkových investícii, keďže ich hodnota presahuje 1 miliardu dolárov.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin čaká dôležitý týždeň – trhy očakávajú zvýšenú volatilitu

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: finance.yahoo.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.