Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Záujem hedžových fondov o Bitcoin rastie, uvádza jeden z troch zaujímavých prieskumov

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Spoločnosť Intertrust realizovala prieskum, z ktorého vyplýva, že hedžové fondy budú do piatich rokov držať v kryptomenách viac ako 5% svojich aktív. Ďalšie prieskumy naznačujú, že mnohí správcovia fondov považujú Bitcoin za babinu a že retailoví investori sú ohľadom BTC stále optimistickí.

Hedžové fondy mieria ku kryptomenám

Nový prieskum medzi 100 finančnými riaditeľmi hedžových fondov naprieč celým svetom naznačil, že tento sektor by mal v blízkej budúcnosti zohrávať v prípade Bitcoinu čoraz väčšiu úlohu.

Zo zistení firmy Intertrust totiž vyplýva, že správcovia hedžových fodnov v USA plánujú zvýšiť podiel kryptomien v ich portfóliu do piatich rokov až na 10,6%. O čosi konzervatívnejší sú ich kolegovia v Európskej únii a Veľkej Británii, u ktorých sa uvádza 6,8%.

Spoločnosť realizujúca anketu neuviedla detaily o svojich respondentoch, no portál Cointelegraph doplnil, že medzi vysoko postavených a uznávaných manažérov hedžových fondov, ktorí sa stavajú k Bitcoinu veľmi optimisticky patria Paul Tudor Jones, investor, ktorý v úvode týždňa vyhlásil, že by chcel mať v Bitcoine 5% svojho portfólia, Anthony Scaramucci z firmy žiadajúcej o Bitcoin ETF SkyBridge Capital či Alan Howard – spoluzakladateľ Brevan Howard, firmy, ktorá investovala do viacerých kryptostartupov.

Prieskum medzi retailovými investormi

Ďalšie zaujímavé zistenia prináša prieskum firmy Voyager Digital, ktorý sa zameral na retailových investorov. Konkrétne oslovil 3671 obchodníkov priamo zo svojej platformy s históriou aktívneho obchodovania, aby medzi nimi zistil ich súčasný sentiment týkajúci sa nálady na kryptotrhu.

Z prieskumu vyplynulo, že 81% respondentov naďalej verí v úspech kryptomien a to napriek prudkému prepadu cien v apríli a máji. 87% taktiež potvrdilo, že plánuje v nasledujúcom štvrťroku ďalšiu investíciu do kryptomien.

Optimizmus retailu naznačujú aj cenové odhady pre nasledujúce obdobie. Až 39% vybralo možnosť, že Bitcoin sa bude ďalší kvartál obchodovať medzi cenami 56 tisíc až 70 tisíc dolárov a ďalších 28% predpokladá cenový pohyb medzi 41 000 USD až 55 000 USD.

Zaujímavým údajom je aj presvedčenie retailu v schválenie pravého Bitcoin ETF v USA. Že sa tak stane už v roku 2021 tipuje deväť z 10 opýtaných.

Prieskum sa pýtal respondentov aj na ich sentiment ohľadom altcoinov. Najviac „bullish“ sú ohľadom kryptomeny Cardano (až 55%). Nasledujú Dogecoin (11%), Chainlink (6%) a Polkadot (6%).

Bitcoin je v bubline, tvrdí prieskum Bank of America

Kým prvé dva prieskumy pôsobia býčie, menej pozitívne sa javia zistenia Bank of America. Tá uviedla, že podľa ich prieskumu sa štyria z piatich opýtaných správcov fondov prikláňajú k tvrdeniu, že Bitcoin je v bubline.

Prieskum Bank of America sa netýkal len kryptomien. V hlasovaní za najviac prehriatý trh “vyhrali” možno trochu prekvapujúco komodity a Bitcoin sa umiestnil “až“ na druhom mieste. Do kategórie komodít radíme okrem iného ropu, zlato, striebro či rezivo.

Bank of America sa na názor pýtala 224 správcov fondov, ktorí spoločne spravujú aktíva v hodnote viac ako 650 miliárd dolárov.

Analytik Quantum Economics Jason Deane výsledok tohto prieskumu okomentoval pre portál Decrypt, keď skonštatoval: ,,Tento prieskum ukazuje, že v určitých odvetviach stále prevláda nepochopenie toho, čo Bitcoin vlastne rieši. Stále sa považuje len za ďalšiu triedu investičného aktíva.”

Deane tým chcel zrejme poukázať na to, že mnohí správcovia fondov jednoducho v Bitcoine zatiaľ nevidia jeho najsilnejšie stránky ako sú jeho obmedzený počet či decentralizácia. To sú vlastnosti, ktoré môžu v prípade rastúcej inflácii naberať na atraktivite.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com , decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne