Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Legendárny investor Paul Tudor Jones chce mať 5% svojho majetku v Bitcoine

Článok

Paul Tudor Jones
YouTube CNBC

Paul Tudor Jones je v kryptokomunite už pomerne známe meno. Bol to totiž práve on, kto svojimi pozitívnymi zmienkami o Bitcoine v prvej polovici roka 2020 akoby naštartoval proces, v rámci ktorého začali inštitúcie vnímať Bitcoin ako príležitosť ochrániť svoje peniaze pred hroziacou infláciou.

Paul Tudor Jones sa k Bitcoinu vrátil opäť počas pondelňajšieho rozhovoru pre CNBC v relácii Squawk Box, v ktorom o ňom povedal, že „je ako matematika a matematika existuje už tisíce rokov”.

,,Počujte, mám rád Bitcoin, páči sa mi, že môžem investovať do niečoho, čo je spoľahlivé, konzistentné, čestné a stopercentne isté. Bitcoin ma oslovil, pretože je to pre mňa spôsob, akým môžem investovať do istoty,” skonštatoval.

66-ročný miliardár vníma Bitcoin ako súčasť jeho veľkého investičného portfólia. ,,Aktuálne chcem mať 5% v zlate, 5% v Bitcoine, 5% v hotovosti a 5% v komoditách,” naznačil spôsob, akým chráni svoje peniaze, no zároveň priznal, že nevie, čo urobí so zvyšnými 80%. ,,Chcem počkať a uvidím, s čím príde FED v stredu.”

Zaujíma ho meeting FED

Paul Tudor Jones tým poukázal na to, že investičný svet bude tento týždeň pozorne sledovať dvojdňové stretnutia FEDu (americká centrálna banka), v rámci ktorého by sa malo hovoriť o možných úpravách úrokových sadzieb a o tom, či FED bude pokračovať v mesačných nákupoch amerických dlhopisov za 80 miliárd dolárov a cenných papierov zaistených hypotékami za 40 miliárd dolárov. Tieto kroky podľa americkej centrálnej banky pomáhajú ekonomike USA vyrovnať sa s dopadmi pandémie koronavírusu, no zároveň podľa kritikov vedú k výraznej inflácii.

Tudor Jones na margo toho naznačil, že ak FED svoju súčasnú nastavenú politiku označí ako správnu, tak pristúpi k tzv. “inflačným obchodom”. ,,Pravdepodobne by som kupoval komodity, kryptomeny, zlato,” uviedol. Týmito obchodmi by totiž mohol chrániť svoje peniaze pred klesajúcou hodnotou dolára.

Bitcoin mu pripomína skoré technologické akcie

Rešpektovaný investor v októbri minulého roka skonštatoval, že Bitcoin mu pripomína akcie technologických spoločnosti v roku 1999. Ak by sa mu darilo v nasledujúcich rokoch podobne, ako im, tak do 20 rokov by mal naozaj našliapnuté k tomu, aby sa z neho stala minimálne hlavná mena internetu.

Pokiaľ ide o samotné investície Paula Tudora Jonesa, okrem toho, že nejaké nešpecifikované množstvo bitcoinov vlastí sám, do kryptotrhu investovala aj jeho firma Tudor Investments Corporation, ktorá využíva pre ich bezpečnú úschovu custody služby Bakkt a Coinbase.

Autor najpopulárnejšej knihy o Bitcoine „Bitcoin Standard” Saifedean Ammous na záver upozornil, že kým Jones v roku 2020 hovoril o jednom percente, ktoré chce mať v Bitcoine, včera zmienil už 5%.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne