Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zakladateľ Terra (LUNA) môže ísť za mreže – Južná Kórea vydala na Do Kwona zatykač!

Článok

Zatknutie
Zdroj: Unsplash.com

Kauza skrachovanej kryptomeny Terra (LUNA) a s ním súvisiaceho algoritmického stablecoinu UST má svoje pokračovanie v Južnej Kórei, kde bol vydaný zatykač na autora tohto projektu Do Kwona.

Z čerstvých informácii vyplýva, že Súd v Soule vydal na Do Kwona zatykač na základe tvrdení prokuratúry, ktorá ho obvinila z “porušenia zákona o kapitálových trhoch“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zatiaľ je otázne, či bude Do Kwon spolupracovať s úradmi, no podľa predošlých informácii si 17. augusta najal v Južnej Kórei právnikov, ktorí by ho mali v veci zastupovať, čo naznačuje, že takýto scenár očakával. Do Kwon sa však necíti byť vinný a odmieta, že kryptomeny LUNA a UST stroskotali pre vopred plánovanú podvodnú schému.

Po kolapse oboch kryptomien, ktoré viedli k miliardovým stratám investorov a tiež k prepadu celého kryptotrhu, sa však objavili viaceré tvrdenia, podľa ktorých Do Kwon dobre vedel, že systém prepojenia LUNA s úročením na Anchor a krytím UST je neudržateľný a že napokon povedie ku kolapsu. Otázne však je, či to bol aj pôvodný úmysel, alebo len chybný úsudok.

Do Kwon stojaci za LUNA a UST: Zlomilo mi srdce, keď vidím, akú bolesť spôsobil môj vynález

Pripomíname, že pred zmieňovaným kolapsom stala LUNA v čase historických maxím 119,18 USD, kým po fatálnom prepade klesla až k cene $0.0000009. Algoritmicky stablecoin UST, ktorý mal byť fixovaný k doláru v pomere 1:1, po prvých otrasoch LUNA začal tiež kolabovať a napokon svoju fixáciu s dolárom úplne stratil. Luna Foundation Guard sa snažila situáciu riešiť aj predajom vyše 80 000 bitcoinov, ktoré mala v rezervách, čo však LUNA ani UST nezachránilo a naopak to viedlo k výraznému prepadu aj bitcoinu a ďalších kryptomien.

Cena kryptomeny LUNA padla na nulu, stablecoin UST nemá hodnotu ani 20 centov

Dôsledky kolapsu LUNA a UST následne pocítili aj firmy Three Arrows Capital, Voyager Digital či Celsius, ktoré museli vyhlásiť bankrot. Otriasla sa aj súvaha Galaxy Digital, digitálnej banky miliardára Michaela Novogratza, ktorý si dal svojho času dokonca kryptomenu LUNA vytetovať na ruku.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.