Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zakladateľ kryptomeny Terra Do Kwon je na úteku, tvrdí Južná Kórea. Chce pomoc Interpolu

Článok

väzba väzenie
Zdroj: Unsplash.com

Zakladateľ skrachovanej kryptomeny Terra (LUNA) Do Kwon, na ktorého minulý týždeň vydali v Južnej Kórei zatýkaš, síce tvrdí, že pred spravodlivosťou neuteká, no prokurátora Južnej Kórei má na celú vec odlišný názor.

,,Robíme všetko čo je v našich silách, aby sme našli Do Kwona a zatkli ho,“ uviedol hovorca juhokórejskej prokuratúry. ,,Je jednoznačne na úteku, pretože kľúčoví finančníci jeho spoločnosti rovnako ako on odišli do tej istej krajiny.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prokuratúra Južnej Kórei nedokázala Do Kwona a ani jeho ďalších 5 kolegov zadržať, pretože ešte pred vydaním zatykačov sa všetci odsťahovali do Singapuru. Z tohto dôvodu teraz žiadajú Interpol o pomoc – konkrétne chcú, aby ho spoločne s jeho komplicmi zaradil na tzv. “červený zoznam”.

Ak sa Do Kwon ocitne na tomto zozname však automaticky neznamená, že Singapur ho vydá naspäť do Južnej Kórei, aj keby sa stále v Singapure nachádza, čo je otázne (Singapur najnovšie tvrdí, že Do Kwon už krajinu opustil). Agentúra totiž nemôže prinútiť miestne orgány činné v trestnom konaní, aby zatkli nejakú osobu len na základe tohto faktu.

Zakladateľ krytomien Terra (LUNA) a UST (algoritmický stablecoin), ktoré tento rok skrachovali a pribavili tak množstvo ľudí o životné úspory a zároveň spôsobili veľký všeobecný prepad na kryptotrhu, je v rodnej Južnej Kórei obvinený z porušenia zákonov o kapitálových trhoch.

Cena kryptomeny LUNA padla na nulu, stablecoin UST nemá hodnotu ani 20 centov

Na Twitteri je medzitým stále aktívny, pričom v deň, kedy bol naňho vydaný zatýkaš, napísal, že na úteku nie je a že skrz jeho právnicky tím je ochotný komunikovať s vyšetrovateľmi o čomkoľvek bude potrebné. V poslednom tweete však dal jasne najavo, že to, kde sa nachádza, neplánuje prezradiť.

Zakladateľ Terra (LUNA) môže ísť za mreže – Južná Kórea vydala na Do Kwona zatykač!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.