Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Vývojári Ethereum spúšťajú testnet Sepolia – prechod na PoS o krôčik bližšie?

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Ethereum na Proof of Stake (PoS) je opäť o krôčik bližšie – po úspešnom spustení merge na testnete Ropsten vývojári ETH realizovali spustenie skúšobnej prevádzky zlúčenia súčasného Ethereum s Ethereum na PoS aj na testnete s názvom Sepolia.

Testnet Beacon Chain Sepolia bol spustený a pripravil ďalšiu pôdu pre testovanie zlúčenia (merge), ktoré môžu poskytnúť vývojárom Ethereum ďalšie cenné technické poznatky. Po zlúčení s Beacon chainom totiž začne testnet Sepolia dosahovať konsenzus pomocou Proof of Stake a nie súčasného Proof of Work a teda de facto môže odhaliť problémy, ktoré by mohli nastať ešte predtým ako dôjde k zlúčeniu oboch sieti naostro.

Testovacie merge (spojenia súčasného a budúceho Ethereum)  sú pre core-developerov Ethereum rovnako ako vývojárov aplikačných riešení na tomto blockchaine nevyhnutnosťou, pretože ešte pred finálnym zlúčením potrebujú pochopiť, čo môžu od nového ETH očakávať a na čo sa majú pripraviť.

Na Beacoin chain Ethereum došlo k reorganizácii 7 blokov – čo sa stalo?

Testnet Sepolia bol spustený už v októbri 2021. Vývojár Ethereum Tim Beiko, ktorý má na starosti celý merge, o pár mesiacov neskôr informoval, že bude nástupcom testnetu Ropsten, ktorý bude časom vyradený. Inak povedané teraz po spustení testnetu Sepolia budú vývojári podľa všetkého vyzvaní, aby migrovali svoju prácu z Ropsten práve do nej, aby sa predišlo komplikáciám.

Či už ide o Ropsten alebo Seopoliu, ide o prostredia, v ktorých môže dôjsť chybám na rozdiel od momentu, kedy dôjde k merge priamo na mainnete, kde už nebude priestor na žiadne omyly, pretože tie by mohli mať vážne až fatálne následky pre celé Ethereum.

Vývojári druhej najznámejšej kryptomeny tvrdia, že k prechodu Ethehreum na Proof of Stake by stále mohlo dôjsť koncom augusta 2022 a to napriek nedávnym technickým problémom a odloženiu difficulty bomb.

Vývojári Ethereum opäť odkladajú Difficulty bomb – ETH je od ATH v strate 72%

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.