Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Vývojári Ethereum opäť odkladajú Difficulty bomb – ETH je od ATH v strate 72%

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Core-developeri kryptomeny Ethereum (ETH) sa v piatok rozhodli odložiť tzv. “difficulty bomb”, ktorá je kľúčovým katalyzátorom pre kompletný prechod kryptomeny Ethereum na Proof of Stake (PoS) konsenzus.

Pointou difficulty bomb je, aby prinútila všetkých validátorov v správnom čase prejsť na Proof of Stake konsenzus – inak povedané ide o nástroj, ktorý má účastníkov ETH ekosystému fungujúceho aktuálne na Proof of Wok konsenze akýmsi násilným spôsobom prinútiť, aby sa prispôsobili novému konsenzuálnemu riešeniu. Problémom difficulty bomb je však jeho načasovanie – ak by totiž bola “spustená“ skôr a Ethereum by ešte nefungovalo na PoS, mohlo by to skončiť katastrofálnym výsledkom.

Keďže práce spojené s prechodom Ethereum na proof of stake konsenzus však zatiaľ stále nie sú hotové, poprední vývojári ETH sa rozhodli v piatok oznámiť, že spustenie difficulty bomb musia opäť oddialiť. Urobili to napriek tomu, že minulý týždeň bol spustený proces zlúčenia súčasného Ethereum s Ethereum na PoS (beacon chainom) na verejnej testovacej sieti Ropsten – vôbec najstaršom verejnom testnete tejto kryptomeny, čo naznačovalo, že prechod na Proof of Stake naozaj visí vo vzduchu.

Skutočnosť odloženia difficulty bomb teda znamená, že vývojári si zatiaľ nie sú 100% istí tým, kedy dôjde k zlúčeniu (merge) na mainnete, čiže hlavnej sieti. Zatiaľ sa však tvária tak, že by sa tak naďalej mohlo stať už v auguste 2022, čo naznačil ešte minulý mesiac vývojár Preston van Loon a tiež to nepriamo potvrdil zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin.

Cena kryptomeny Ethereum (ETH) klesla voči doláru za posledný týždeň o 25%, pričom začína výrazne strácať aj v páre s bitocinom. Od historických maxím je v strate už 72% a zdá sa, že kým správy o spustení merge na testnete Ropsten jej nepomohli, informácie o odložení difficulty bom jej ešte viac uškodili. Medzitým dôveru v Ethereum podľa posledných reportov Coinshares strácajú aj inštitucionálni investori – vyplýva to z dát kryptomenových fondov.

Zdroj: Decrypt.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.