Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Záujem inštitúcii o bitcoin (BTC) pretrváva – potvrdzujú to nové dáta z kryptofondov

Článok

bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Spoločnosť Coinshares pravidelne v úvode týždňa zverejňuje výsledky nasledovanejších kryptomenových fondov. Z tých čerstvých vyplýva, že počas minulého týždňa pokračoval záujem akreditovaných investorov predovšetkým o Bitcoin.

CoinShares pravidelne v pondelňajších podvečerných hodinách zverejňuje výsledky kryptofondov za uplynulý týždeň – ide najmä o Grayscale, dva fondy CoinShares, Purpose, 3iQ, 21SharesProShares. Z najnovších dát vyplýva, že investori do kryptofondov naliali v pracovnom týždni začínajúcom 30. májom v konečnej bilancii 99,5 miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tradične najväčší záujem bol o bitcoinové fondy, do ktorých namierilo ďalších 125,9 miliónov dolárov, čím celkové AUM (celková spravovaná hodnota BTC fondov) stúplo na 26,75 miliárd dolárov. Od úvodu roka do BTC fondov naprúdilo celkovo pri zohľadnení prílivov aj odlivov kapitálu už 506,2 miliónov dolárov.

Ethereum, dvoje na trhu s kryptomenami, sa naopak v prípade kryptofondov nedarí. Akreditovaní a inštitucionálni investori v minulom týždni vybrali z ETH fondov ďalších 32,3 miliónov dolárov a od úvodu roka z týchto fondov ubudlo celkovo už 357,4 miliónov USD.

Pokiaľ ide o ostatné kryptomeny za zmienku stojí azda už len príliv 4,3 miliónov USD do koša rôznych digitálnych aktív – tento diverzifikačný kryptofond je v tomto roku pomerne populárny, keďže napriek trhovým nepriaznivým podmienkam doňho naprúdilo od jeho úvodu už 201,3 miliónov USD.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.