Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľké spoločnosti vo veľkom akumulujú BTC aj ETH – Tu je ich zoznam

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

O tom, že celosvetovo známe spoločnosti nakupujú BTC a ETH už ste určite počuli. V tomto článku sa pozrieme na spoločnosti, ktoré vo svojich balance sheetoch uviedli investície do týchto dvoch kryptomien. V prípade BTC sú to investície vo výške miliárd dolárov, v prípade ETH sú to stovky miliónov.

Najväčšie investície sú pochopiteľne v BTC

Nikoho neprekvapuje, že najväčšie investície sú práve v tejto najväčšej kryptomene. Podľa štatistického webu cryptotreasuries.org, ktorý zaznamenáva všetky priznané krypto investície veľkých spoločností, si vieme pozrieť v prehľadnej štatistike jednotlivé spoločnosti a to, koľko BTC nakúpili.

V prípade BTC je na zozname 32 spoločností, ktorých celkové množstvo držaných Bitcoin  je na úrovni 325 013 BTC, čo pri aktuálnej cene predstavuje takmer 12 miliárd USD. Ako môžete vidieť nižšie, rebríček vedie privátna spoločnosť Block.One s množstvom 140 000 BTC v hodnote 5 miliárd USD. Nasledujú už známe spoločnosti MicroStrategy a Tesla. Zaujímavé je, že MicroStrategy je vďaka svojím skorým nákupom BTC v pluse stále približne 50%, a to aj napriek tomu, že ich posledné nákupy boli výrazne vyššie než je aktuálna cena BTC.

 

Celý zoznam spoločností, ktoré investovali do BTC si môžete pozrieť v tomto odkaze.

Záujem spoločností o ETH rastie

Zaujímavosťou je, že väčšina týchto spoločností nakúpila buď čisto BTC, prípadne čisto ETH. Obe kryptomeny nakúpilo len pár spoločností, pričom tejto kombinácii kraľuje privátna spoločnosť Galaxy Digital Holdings, ktorá vlastní 14 932 BTC v hodnote 540 miliónov USD a takisto vlastnia 98 892 ETH v celkovej hodnote 275 miliónov. Ako môžete vidieť na štatistike nižšie, táto veľká investícia v ETH drží s prehľadom prvé miesto.

Takisto sme mohli vidieť na on-chain štatistikách z posledných týždňov a mesiacov, že odlivy ETH z búrz výrazne prevyšujú prílivy. To značí zvýšený záujem o túto kryptomenu a z dlhodobého hľadiska to môže znamenať výrazný rast hodnoty tejto kryptomeny. Je tak dosť možné, že veľké spoločnosti sa začínajú viac orientovať na „lacné“ Ethereum.

Dôkaz, že kryptomeny nie sú podvod

Celá táto štatistika nám hovorí, že do krypta sa dostáva čoraz viac významných spoločností. Kryptomeny majú aktuálne oveľa viac dôvery než ako tomu bolo pred niekoľkými rokmi. Boli časy, keď spoločnosti ani neuvažovali o investovaní do tejto triedy aktív a vo všeobecnosti boli kryptomeny považované za podvod. Najjasnejším príkladom tohto tvrdenia je to, ako MicroStrategy zmenila svoj postoj k BTC. Spoločnosť a jej generálny riaditeľ kedysi BTC odmietali, v súčasnosti však vystupujú ako jeho najhorlivejší podporovatelia. Finančné rozhodnutia prijaté niektorými vládami po pandémii podnietili tieto spoločnosti k tomu, aby sa chránili diverzifikáciou. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo do krypto priestoru vstupujú veľké firmy okrem toho, že vidia potenciálnu hodnotu v podobe decentralizovaných aplikácií (dApps) a decentralizovaného financovania (DeFi).

Pozrite si aj: Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 90 USD)

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cryptotreasuries, Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne