Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ukrajinská centrálna banka naznačila férový prístup k Bitcoinu

Článok

Ukrajina
Zdroj: Pixabay.com

Len nedávno sme vás informovali o špekulácii, podľa ktorej by Ukrajina už do dvoch rokov mohla spraviť z Bitcoinu popri ukrajinskej hrivne ďalšie zákonné platidlo. Dnes z východu Európy prichádzajú ďalšie správy, ktoré potvrdzujú, že z Ukrajiny sa stáva bitcoin-friendly krajina.

Tentokrát sa k Bitcoinu a kryptomenám ako takým vyjadrila Ukrajinská centrálna banka, ktorá vo svojom komuniké týkajúcom sa menovej politiky pre budúci rok naznačila osobitnú pozornosť regulácii kryptomien. Zdôraznila popri tom dôležitosť technologických inovácii spojených s virtuálnymi aktívami a uviedla, že v kryptomenách vidí “mnoho sľubných príležitosti” od zlepšenia prístupu k finančným službám až po zvýšenie konkurencie na platobnom trhu.

Ukrajinská centrálna banka taktiež uviedla, že nevidí v Bitcoine riziko pre ukrajinskú ekonomiku, vzhľadom na to, že v súčasností ma relatívne obmedzenú mieru adopcie a vysokú cenovú volatilitu. Napriek tomu vzhľadom na očakávaný pokles volatility Bitcoinu v nasledujúcich rokoch avizuje, že podnikne určité preventívne opatrenia.

Medzitým chce podrobne monitorovať riziká týkajúce sa súkromných stablecoinov, ktoré sú viazané na fiatové meny, alebo iné podkladové aktívum, no ich funkčnosť a stabilita je v réžii súkromných spoločnosti. V ich prípade sa centrálna banka bojí vzniku akéhosi paralelného obehu peňazí, ktorý nebude pod jej kontrolou.

Prečítajte si tiež: Bitcoin zákonným platidlom na Ukrajine už v roku 2023?

Pred niekoľkými dňami ruský finančný expert a profesor ekonómie Vyacheslav Evgenyev uviedol v rozhovore pre CityAM.com, že Ukrajina pracuje na tom, aby urobila z Bitcoinu zákonné platidlo. Stať by sa tak mohlo podľa jeho názoru už v roku 2023. Tieto tvrdenia podporil informáciami, že finanční experti z Ukrajiny navštívili El Salvador a s prezidentom Naiybom Bukelem bol v kontakte aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinská centrálna banka však tieto fámy nijakým spôsobom nepotvrdila a uviedla, že v jej úsilí bude, aby ukrajinská hrivna bola naďalej jediným zákonným platidlom v krajine.

Ukrajina je krajinou, v ktorej sú kryptomeny veľmi populárne. Podľa odhadov ich vlastní vyše 700 000 štátnych zamestnancov. Patria medzi nich aj mnohí politici a fanúšikom kryptomien je vraj aj 43-ročný prezident Zelenskyj. Ten by mal v už najbližších týždňoch podpísať nový zákon o legalizácii kryptomien, ktorý bol v úvode septembra schválený v parlamente.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.