Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

U.S. Bank urobila veľký krok smerom k Bitcoinu

Článok

mesto
Pixabay.com

Americká banka U.S. Bank sídliaca v Minneapolise, ktorá je súčasťou piatej najväčšej americkej bankovej inštitúcie Bancorp, oznámila, že na trh prinesie nový produkt pre bezpečnú úschovu kryptomien. Pomôcť jej s tým má zatiaľ nemenovaný partner z oblasti krypto custody služieb.

U.S. Bank zároveň potvrdila, že bola vybraná ako administrátor bitocinoveho fondu spoločnosti NYDIG v prípade schválenia jej žiadosti o Bitcoin ETF, čím sa potvrdilo, že medzi U.S. Bank a NYDIG panujú dlhoročné výborné vzťahy.

Z toho dôvodu sa špekuluje, že práve NYDIG by mohol byť tým zatiaľ nemenovaným partnerom U.S. Bank aj v prípade ich kryptoslužieb, čo však nemohla Christine Waldronová z U.S. Bank ešte potvrdiť.

,,Zatiaľ nemám slobodu túto vec komentovať. Žiadosť je kompletná a čoskoro budeme pripravení. Chceme sa len ubezpečiť, že máme nastavené správne procesy pre riadenie rizík, aby sme mohli účinne ponúkať tieto typy produktov bezpečným a spoľahlivým spôsobom.”

Z amerického bankového sektora tak prichádza ďalšia pozitívna správa, ktorá podčiarkuje zmenu postoja voči Bitcoinu zo strany týchto inštitúcii. Morgan Stanley už v apríli odštartovala sprostredkovanie bitcoinov svojim solventným klientom cez partnerov ako sú NYDIG či Galaxy Digital a podobné plány má aj JP Morgan, o čom sme písali včera.

Zdroj: coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne