Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

O bitcoinový privátny fond od Morgan Stanley je veľký záujem

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Podľa regulačných dokumentov, ktoré cituje portál CoinDesk, je o jeden z nových privátnych fondov z dielne amerického bankového giganta Morgan Stanley zameraných na investície do Bitcoinu veľký záujem.

Jedna z najväčších amerických bánk Morgan Stanley založená už v roku 1931 a spravujúca kapitál v hodnote vyše 4 biliónov dolárov (štvornásobok kapitalizácie Bitcoinu) oznámila plán sprístupniť investície do Bitocinu svojim klientom len zhruba mesiac dozadu – 17. marca 2021.

Už od úvodu apríla sa to stalo aj realitou a darí sa najmä fondu, ktorý tejto banke spravuje FS Investments v spolupráci so spoločnosťou NYDIG (banky v USA nemôžu BTC vlastniť priamo). Je to jeden z dvoch investičných nástrojov, ktoré prináša Morgan Stanley svojich klientom v súvislosti s Bitcoinom.

Skoré výsledky vyplývajúce s regulačných dokumentov hovoria o tom, že do FS NYDIG Select Bitcoin Fund LP, čo je celý názov tohto fondu, bolo za prvých 14 dní zo strany klientov Morgan Stanley investovaných už 29,4 milióna dolárov. Celkovo túto možnosť využilo 322 solventných klientov tejto banky. CoinDesk zároveň odhadol, že ide o vyššiu čiastku, než bola za rovnaké obdobie investovaná do už existujúcich privátnych BTC fondov v réžii Galaxy Digital či Pantera Capital.

Morgan Stanley pritom stanovila pre zákazníkov rôzne vstupné obmedzenia. Napríklad investovať do Bitcoinu môžu maximálne 2,5% ich čistého imania a musia mať v správe minimálne 2 milióny dolárov. Zároveň ak ich investícia do BTC nepresahuje cenu 250 tisíc dolárov, musia zaplatiť aj 3% správcovský poplatok. Coindesk doplnil, že priemerná investícia klientov Morgan Stanley bola okolo 91 000 dolárov.

Zdroj: coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne