Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kedysi tvrdili, že Bitcoin je podvod. JP Morgan ho začne ponúkať najbohatším klientom

Článok

Mesto
Pixabay.com

Vnímanie Bitcoinu (BTC) sa po vypuknutí pandémie koronavírusu začalo výrazne meniť. Azda najlepším dôkazom je zmena postoju k najznámejšej kryptomene zo strany amerického bankového giganta JP Morgan Chase spravujúceho kapitál v hodnote takmer 3 biliónov dolárov.

V novembri 2015 generálny riaditeľ JP Morgan Jamie Dimon tvrdil, že kryptomeny je nutné zakázať. Následne v septembri 2017 uviedol, že Bitcoin je podvod, ktorý vybuchne. V januári 2018 sa už ospravedlňoval, že Bitcoin označil za podvod a priznal, že začal veriť v technológiu, ktorá sa za ním skrýva. V novembri 2020 povedal, že Bitcoin nie je jeho “šálka kávy” popri tom, ako sa jeho banka už začala o kryptomeny intenzívne zaujímať. No a to najlepšie začalo prichádzať v roku 2021. Vo februári 2021 JP Morgan odporučila investorom, aby Bitcoin tvoril aspoň 1% ich portfólia a včera, teda 26. apríla 2021, sa prevalila správa, podľa ktorej JP Morgan začne aktívne asistovať svojim klientom pri investíciách do tejto kryptomeny.

O tejto novinke informoval portál Coindesk, ktorý uviedol, že JP Morgan sa stane ďalšou z najväčších amerických bank z Wall Street, ktorá príjme Bitcoin ako uznávanú triedu aktív. Odvoláva sa pri tom na dva dobre informované zdroje z jej prostredia, podľa ktorých vznikne nový bitcoinový fond v réžii JP Morgan už v lete za spolupráce so spoločnosťou NYDIG, ktorá bude bitcoiny spravovať, nakoľko banky podľa súčasných regulácii BTC priamo držať nemôžu. NYDIG takto spolupracuje už aj s konkurenčným gigantom Morgan Stanley, ktorý spustil svoj fond už v apríli.

BTC fond v réžii JP Morgan Chase bude určený pre najsolventnejších klientov banky, čiže podobne ako ten, ktorý spustila Morgan Stanley podmieňujúca investíciu do BTC pod podmienkou, že investorovi spravuje kapitál aspoň 2 miliónov dolárov. Ďalšie detaily zatiaľ nie sú známe, no JP Morgan mohol k tomuto kroku motivovať aj počiatočný úspech fondu Morgan Stanley, o ktorom sme písali v tomto článku.

Zdroj: www.coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne