Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (7.11.): Dominancia BTC naznačuje riziko pre altcoiny

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Od utorňajšej analýzy sa toho veľa nezmenilo, resp. nezmenilo sa prakticky nič. Pokračuje pohyb do strany. Toto je bohužiaľ typická črta krypto trhu. Nezabúdajte na to, že celý trh býva v v dlhodobejšom horizonte v rovnováhe. Môžu prísť malé výkyvy a nerovnosti, ale z dlhodobého hľadiska je v rovnováhe. Znova sa nám to potvrdilo. Po extrémnom a rekordnom raste tu máme extrémnu nudu a konsolidáciu. Rast si berie svoju daň. Za mňa osobne na Bitcoine stále sledujeme dva základné levely. Trendovky sú podľa mňa v tejto chvíli absolútne nepresné a subjektívne.

Zaujímavá situácia sa však stala na CME futures, kde prišiel takýto crash. Mal zvýšené objemy a o všetko sa postarala jedna minútová sviečka. Manipulácia? Veľryby? Ťažko povedať a ešte zvláštnejšie je to, že sa to stálo práve na CME futures. Z hľadiska technickej analýzy sme prišli až na 0.618 fibo retracement, ktorý je štatisticky najčastejšie navštevovaný retracement a nazýva sa aj golden ratio. Odľahčene povedané retracement máme za sebou a graf môže ďalej rásť.

Dominancia

Pomaly ale isto sa približujeme k targetu. Kapitalizácia altocinov a dominancia sú pre mňa kľúčové grafy. Znova tu veľa ľudí hovorí o altcoinovej sezóne a podobne. Treba si však uvedomiť jednu vec. Bitcoin posledné dni konsoliduje, dominancia klesá a kapitalizácia altcoinov je na rezistencii. Otázka znie, dokedy to bude pokračovať? Bitcoin skôr či neskôr urobí veľký pohyb a je úplne jedno či nadol, alebo nahor, pretože dominancia Bitocinu je stále bullish. Zatiaľ čo Bitcoin ide totálne do strany, tak dominancia robí krásnu ABC korekciu, kde je moja finálna hodnota platná stále z utorka. Takže čo sa týka hlavne malých altcoinov, tak by som bol opatrný.

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia altcoinov stále vyzerá skôr korekčne. Veľa krát sme už videli na krypto trhu breakup aj z takejto konštrukcie, ale skôr i to príde na breakdown. Dominancia je na silnom supporte, kapitalizácia na rezistencii, Bitcoin konsoliduje. Celkové nastavenie mi príde veľmi rizikové pre altcoiny. Začínajú sa tvoriť divergencie a príde mi, že tento graf ide z posledného.

Trader2.0

Od pondelka sú už aktívne aj členstvá Trader2.0, ktorého súčasťou aj 100K challange.

Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.