Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (10.10.): Bitcoin splnil, čo sme chceli. Aké sú ďalšie scenáre?

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Naša utorňajšia analýza bola presná ako skalpel! Utorok sme totiž hovorili o konzervatívnom targete 8600 – 8800. Momentálne sme v targete a Bitocin splnil to, čo sme od neho chceli. Presne o tomto je trading, teda ísť krok po kroku. V utorok sme si stanovili dva scenáre a následne ich pravdepodobnosť, kde sa nakoniec najviac pravdepodobný scenár ukázal ako validný. Dnes máme nové dáta a preto sa nám otvárajú ďalšie možnosti. Keďže trading je o scenároch, tak si opäť dajme bullish a bearish scenár.

Bullish scenár – 30% pravdepodobnosť (môj subjektívny názor)

Bullish scenár je taký, že prerazíme silnú rezistenciu. Nešlo by len tak o nejaký prieraz, ale bol by to prieraz tvrdý s vysokými objemami a dlhá zelená sviečka. Pozor! Nehovorím, že nemôžeme ísť ešte hore, ale v tomto scenáre hovorím, že by sme šli minimálne na 9300 dolárov. Tento scenár je pre mňa menej pravdepodobný, pretože je RSI prepálené a štruktúra dokončuje bod C. Konzervatívny target sme za 48 hodín dosiahli, takže za mňa spokojnosť.

Bearish scenár – 70% pravdepodobnosť (môj subjektívny názor)

Bearish scenár má v podstate ešte dva malé podscenáre. Jeden je, že pôjdeme dole okamžite, čo sa mi tiež moc nehodí, pretože po breaku konsolidujeme na tope a štruktúra na tope nám pripomína skôr triangel. Najviac pravdepodobný scenár je podľa mňa ten, že budeme konsolidovať v triangli a potom príde posledný pohyb smerom nahor, ktorý už nebude mať takú silu. Na RSI sa vytvoria divergencie viď graf nižšie.

Znova musíme ísť krok po kroku a toto sú najbližšie kroky, ktoré nás teraz čakajú. Je úplne zbytočné riešiť či pôjdeme nad 10 000, alebo pod 7000 dolárov. Riešme to čo je teraz a keď sa graf rozhodne, tak znova urobíme ďalšie scenáre.

Dominancia

Veľmi pekná reakcia na 0.786 retracemente. Pohyb hore beriem len ako korekčný a zatiaľ to nič nemení na mojej celkovej predikcii, ktorú mám nakreslenú na grafe. Pohyb dole bez akéhokoľvek zastavenia bol naozaj príliš dlhý.

Kapitalizácia

Podobná situácia čo pri BTC. Skôr to vidím na ďalšie poklesy. Ak príde ešte jedna vlnka nahor, tak už bude veľmi obmedzená a tú by som popravde už ani netradoval, lebo RRR je veľmi malé. Splnili sme cieľ, zobrali sme pekné percentá a teraz je múdrejšie počkať ako sa trh rozhodne.

Trader2.0

Videli ste už môj 100K challange? Novinka na ČR a SR scéne! Neviete o čo sa jedná? Dozviete sa to v tomto článku.

Projekt Trader 2.0 prichádza s novinkou – 100k Challenge Live Room

Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Populárne