Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (8.10.): Bitcoin rastie, skončila korekcia?

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Ahojte traderi! Dnes sa opäť pozrieme na Bitcoin, ktorý nám trochu rastie. Je však tento rast trvalý? Skončila korekcia? Toto sú asi otázky, ktoré by sme mali v tejto analýze zodpovedať. Momentálne som názoru, že celý rast sa skončí niekde medzi 8560 – 8785usd. Vychádza tam niekoľko kľúčových zón:

  1. extension projekcia 1 – 1.238
  2. retracement celého pádu a breaku dole na hodnote 0.382
  3. Volume gap

Ja rátam vždy radšej s tou horšou variantou. Šanca, že by sme boli vytiahnutí hore niekde do úrovní 9500 dolárov a vyššie je podľa mňa veľmi malá. Celý pohyb smerom UP na Bitcoine beriem len ako korekciu celého downtrendu. Toto sú pre mňa maximálne hodnoty, kde by Bitcoin mohol prísť.

BK na 4H je už blízko, ale ešte neprišlo k pretnutiu. Teraz očakávam možno menšie spomaleniu trhu a potom by sme mohli doraziť do targetu. Opakujem celý rast je podľa mňa len korekčný. Aby som bol viac pozitívny, tak toho potrebujem jednoducho viac a prvý náznak by bol, že by sme moju target zónu prepálili.

Dominancia

Dominancia bude zrejme ešte klesať. Pomaly rastúci Bitcoin a klesajúca dominancia by mohla byť voda na mlyn pre altocoiny. Nerád hovorím o altcoinovej sezóne, ale môže to byť ešte zaujímavé. Na grafe som znázornil najbližšie pohyby, ktoré zatiaľ perfektne fungujú. Za mňa finálne zóna je okolo 66%. Takže ešte pokles o zhruba 2%.

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia altocinov mi momentálne príde viac zaujímavejšia ako celková kapitalizácia, ktorá celkom pekne kopíruje Bitcoin samotný. Kapitalizácia má ešte priestor na rast. Nemusí to byť však hneď dnes. Altociny za posledných 24 hodín pekne rástli, takže by bolo na mieste, keby bol dnes skôr taký stabilizačný deň a príprava na ďalší rast. Veľa altov je už na rezistenciách a musia nabrať ďalšie palivo. Zároveň je to dobré aj pre indikátory, ktoré zatiaľ ,,vychladnú.“

Trader2.0

Včera sme poslali 3 mince so zápalnou šnúrou, ktoré sú stále otvorené. Na našom telegramovom kanále aj Facebookovej stránke sme za posledné dni oznámili 8 skvelých spoluprác a už tento týždeň sa môžete tešiť na produkty, ktoré sme si pre vás pripravili. Mince so zápalnou šnúrou dostanú úplne nový náboj!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.