Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin mining
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zaujímavé čísla o rozpoložení bitcoinov medzi investormi, ďalšie náznaky možného bullrunu, či dôvody, prečo by mal každý mať aspoň časť BTC. Prinášame vám prehľad TOP správ tohto týždňa zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Populárny speaker o kryptomenách Brandon Quittem publikoval na Twitteri 12 dôvodov, prečo by si mal každý zaobstarať aspoň časť bitcoinu. Ak vás zaujímajú, dozviete sa ich tu.

Poplatky za realizáciu transakcií BTC sa pomaly dostávajú do normálu. Ako v úvode týždňa informoval BitInfoCharts priemerná cena za jednu transakciu je už hlboko pod jedným dolárom, čo je o vyše 90% menej, než v období po májovom halvingu.

Podľa analytickej spoločnosti Glassnode drží aspoň 0.1 BTC rekordný počet ľudí. Podrobnosti sa dočítate tu.

Glassnode taktiež informoval, že počet bitcoinových veľrýb, ako sú označovaní držitelia aspoň 1000 BTC, výrazne pripomína obdobie, ktoré predchádzalo “útoku” Bitcoinu na doteraz rekordných 20 tisíc dolárov. Viac informácii tu.

Viac než 11 miliónov bitcoinov je držaných ako dlhodobá investícia a len 3,5 milióna BTC sa pravidelne obchoduje. Viac zaujímavých čísel o rozpoložení celkových zásob bitcoinu nájdete v tomto článku. Priniesla ich analytická agentúra Chainalysis.

John Wolpert stojaci za spoločnosťou Baseline Protocol tvrdí, že adopcia kryptomien je zatiaľ veľmi nízka a od masovejšieho osvojenia tejto technológie nás delia ešte dlhé roky. Viac sme sa téme venovali tu.

Hranica 10 500 dolárov je podľa viacerých analytikov pre Bitcoin mimoriadne dôležitá, priam kľúčová. Ak sa ju podarí prekonať, môže prísť k intenzívnejšiemu rastu. Viac sa dozviete tu.

Americký prezident Donald Trump mal už roku 2018 nariadiť ministrovi financií USA Stevenovi Mnuchinovi, aby išiel tvrdo po Bitcoine. Ak vás zaujímajú podrobnosti, otvorte si tento článok.

Altcoiny

Svetlo sveta uzrel celkovo už 18. rating kryptomien Čínskeho ministerstva priemyslu a technológie (CCID). Podľa najnovšieho vydania je naďalej najlepšou kryptomenou EOS, nuž a Bitcoin sa neodstal ani do prvej desiatky. Viac sa dozviete tu.

Určite vás neprekvapí, keď vám povieme, že najvyhľadávanejšou kryptomenou na Google je Bitcoin. Ktoré kryptomeny však nasledujú za ním? Dozviete sa to v tomto článku.

Podľa prieskumu japonskej burzy BitMax, ktorý bol robený na vzorke takmer 1500 respondentov, Japonci uprednostňujú hodlovanie kryptomeny XRP (25%) pred Ethereum (9%). XRP dokonca zaostalo za bitcoinom (26%) len o jedno percento.

Svetové ekonomické fórum zaradilo na nový zoznam 100 technologických priekopníkov roku 2020 aj kryptomeny MakerDAO a Chainlink. Celkovo sa na tento prestížny zoznam zmestilo 6 blockchain spoločností. Viac sa dozviete tu.

Bývalý šéf CFTC Chris Giancarlo sa vyjadril, že kryptomena XRP nie je cenný papier. Urobil tak však až v čase, kedy sa jeho kariéra presunula do súkromného sektora. Predtým bolo toto tvrdenie počuť len v súvislosti s Bitcoinom a Ethereum. Viac sa dočítate v tomto článku.

Vitalik Buterin stojací na čele Ethereum tvrdí, že Etherov v obehu je výrazne menej, než sa plánovalo pre toto obdobie pred 5 rokmi. Kým vtedajší odhad bol 150 miliónov, v súčasnosti ich je len 111,3 milióna. Buterin použil tento fakt ako argument proti tvrdeniam, že na čele Ethereum stoja inflační technokrati.

Mali by ste vedieť

  • Jerome Powell stojací na čele amerického FEDU si myslí, že doláru nehrozí výrazný rast inflácie a to napriek súčasným bezprecedentným krokom FEDU pokiaľ ide o pumpovanie nových peňazí do americkej ekonomiky
  • Predseda CFTC Heath Tarbert preferuje v oblasti technológii, kde zaradil aj blockchain priemysel, voľnejšie regulácie. Tému sme spracovali tu.
  • Firmy CoinShares, Ledger a Nomura spúšťajú spoločnú platformu zameranú na inštitucionálnych investorov

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.