Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

12 dôvodov, prečo si zaobstarať Bitcoin (podľa B. Quittema)

Článok

bitcoin-raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci kryptomeny na čele s Bitcoinom sa pomaly stávajú mainstreamovou záležitosťou a do Bitcoinu investuje viacero firiem z rebríčka Fortune 500 a taktiež mnohí rešpektovaní investori, mnoho ľudí stále váhajú, či by sa mali do tohto ekosystému zapojiť.

Populárny speaker o kryptomenách Brandon Quittem publikoval na Twitteri 12 dôvodov, pre ktoré  by si mal každý človek zaobstarať aspoň časť Bitcoinu. Prinášame vám ich formou tohto textu, ktorý sme preložili z jeho tweetov:

 • Bitcoin bol najvýnosnejšie aktívum poslednej dekády. Ako je možné, že stále nevlastníte najvýnosnejšie aktívum dekády? Ani 0.1%? Naozaj?
 • Bitcoinu sa darí, keď sa objavuje nečakaný chaos a neistota. Sme len v polovici roka 2020, v ktorom sa udialo toľko vážnych vecí, ako sa bežne udeje za desaťročie.
 • Bitcoin je zábava a trochu aj cirkus. Je to revolučná technológia, ktorá mení svet popri tom, ako čítate tento text. Vnímajte malú investíciu do Bitcoinu ako váš vstupný poplatok za to, že sa budete učiť o budúcnosti. Korčuľujte smerom, kam ide puk.
 • Bitcoin je nezastaviteľná sila – toto povedal americký kongresman Patrick McHenry. Tento kongresman má pravdu.
 • Svet sa prebúdza do éry Bitcoinu. Chytrí investori (smart money investors) už vlastnia bitcoiny (poukázal na Paula Tudora Jonesa, Jacka Dorseyho, Petra Thiela, Chamatha Palihapytiu, Dana Tapiera či Raoula Pala)
 • Bitcoin sú najférovejšie peniaze. Umožňuje rovnosť príležitosti (rovnosť výsledku nie je možná a ani žiadúca). Jeho peňažného systému sa môže zúčastniť každý. Bitcoin môže ukončiť vládne peniaze, ktoré diskriminujú chudobných, menšiny, staršie osoby a nemocných.
 • Kúpou Bitcoinu podporujete slobodu slova a otvorenú spoločnosť. Bitociny sú peniaze a peniaze majú v spoločnosti hlavné slovo. Nepáči sa vám, keď vlády a centrálne banky zachraňujú svojich kamarátov zatiaľ čo mainstream trpí? Hlasujte vašimi dolármi – kúpte si Bitcoin.
 • Nikdy sme nemali skutočne vzácny peňažný statok. Vo svete existuje dvakrát toľko milionárov (46 miliónov dolárových milionárov) ako bude maximálny počet BTC (21 miliónov). Bolo by celkom inteligentné, keby ste si odkrojili kúsok z tohto koláča, kým tak urobia ostatní.
 • Rímska ríša sa rozpadla. Presne ako rímsa ríša, aj hegemónia amerického dolára tu nebude naveky. Monetárny systém sa periodicky mení. Bitcoin má reálnu šancu stať sa ďalším monetárnym systémom v rade.
 • Prebieha obrovské tlačenie nových peňazí. Predseda FEDU tvrdí, že nezvažujú zvyšovanie úrokových sadzieb. Ako dlho predtým ako začnú nakupovať drahé obrazy? Doláre, ktoré možno neobmedzene tlačiť, naháňa Bitcoin, ktorý má obmedzené množstvo maximálne 21 miliónov.
 • Bitcoin napodobňuje evolučnú stratégiu, ktorá funguje už viac než miliardu rokov (decentralizovaná sieťová inteligencia). Bežné pozorované v mycelium, neurónoch, internete a teraz v Bitcoine.

Záver

Čo myslíte? Má Brandon Quittem vo svojich tvrdeniach pravdu? Isté je, že zrejme v mnohých prípadoch trafil klinček po hlavičke. Chceme vás však upozorniť, že hoci všetky tieto argumenty nahrávajú v prospech Bitcoinu, ani to nie je zárukou, že jeho cena bude rapídne rásť. Bitcoin v súčasnosti pomerne výrazne koreluje s pohybmi akcii a ak príde veľký prepad na akciovom trhu (čo mnohí očakávajú), môže sa to negatívne odzrkadliť aj na cene Bitcoinu. Preto buďte opatrní a ak investujete do Bitcoinu, vnímajte to ako dlhodobú investíciu, pri ktorej by ste nemali byť znechutení súčasnými otrasmi.

Zdroj: twitter.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne