Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomeny sú od masovej adopcie roky vzdialené, tvrdí Wolpert

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Mnohí súčasní kryptomenoví investori veria, že včas „naskočili do vlaku” a investovali do týchto aktív v období, kedy môžu dosiahnuť ešte veľmi výrazne znásobenie. Podľa spoluzakladateľa Baseline Protocol sme naozaj stále len na začiatku, no na výraznejšiu adopciu si budeme musieť počas ešte dlhé roky.

John Wolpert, ktorý je developerom ConsenSys, členom Hyperledger či zakladateľom Baseline Protocol tvrdí, že od toho, aby kryptomeny dosiahli masovú adopciu, nie sme vzialený roky, ale desaťročia. ,,Môj osobný názor je, že tieto veci majú tendenciu adoptovať sa aj v 20-ročných cykloch,” prekvapil odhadovanou dĺžkou obdobia, kedy sa kryptomeny môžu stať medzi ľuďmi bežne používaným produktom.

,,Ľudia ktorí dnes stoja na čele firiem, musia najprv ísť do dôchodku. To isté sme videli aj s mobilnými telefónmi,” uviedol. Adopciu kryptomien následne prirovnal k adopcii internetu, čo si taktiež vyžadovalo svoj čas. Jeho prvý koncept vznikol už v roku 1969, no prvé analógové služby začali byť dostupnejšie pre bežných ľudí až okolo roku 1990.

Wolpert následne skonštatoval, že ak by mal zaradiť aktuálnu fázu adopcie kryptomien ku konkrétnemu príkladu z histórie, boli by sme teraz v období pred vznikom spoločnosti CompuServe, prvým online providerom, ktorý bol založený v roku 1969 a významnú úlohu zohral pri osvojovaní internetu medzi rokmi 1980 a 1990.

Za zmienku stojí aj štatistika hovoriaca o tempe adopcie kryptomien v porovnaní s tempom adopcie internetu. Od vzniku služieb ponúkajúcich internet pre domácnosti trvalo internetu 8 rokov, kým získal prvých 500 miliónov používateľov. Deutsche Bank, ktorá urobila ohľadom adopcie kryptomien dôkladnú analýzu, uviedla, že kryptomeny si za rovnaký čas, teda od vzniku Bitcoinu v roku 2008, osvojilo okolo 50 miliónov ľudí. Nemecká banka preto očakáva, že adopcia kryptomien bude aj naďalej pokračovať tempom zhruba 10-percent adopcie internetu a jej odhad je, že do roku 2030 si ich osvojí okolo 200 miliónov ľudí.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.