Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ďalší na správy zo sveta kryptomien bohatý týždeň je za nami. Najviac sa týkalo tradične Bitcoinu. Prečítajte si náš prehľad týždňa.

Bitcoin

Hashrate bitcoinu, teda celková výpočtová sila vynaložená na vyťaženie nového bloku, začala tento týždeň po prudkom prepade hashrate v období okolo 22. marca opäť výraznejšie rásť, čo naznačuje, že mnoho minerov pred blížiacim sa halvingom stále dôveruje jeho pozitívnemu efektu na cenu BTC. Od rekordných hodnôt zaznamenaných v úvode marca 2020 je však súčasný hashrate ešte stále výrazne vzdialený.

Autor besteselleru “Bohatý otec, chudobný otec” Robert Kyiosaki odporúča mladým ľudom, aby investíciu do bitcoinu vnímali ako svoje šetrenie na dôchodok. Viac sme sa téme venovali tu.

Počet bitcoinových veľrýb, ako sú označovaní držitelia peňaženiek s hodnotou aspoň 1000 BTC, podľá dát analytickej spoločnosti Glassnode stúpol na dvojročné maximá. Naznačovať to môže, že nové veľryby predpokladajú s blížiacim sa halvingom Bitcoinu nárast hodnoty tejto kryptomeny. Viac sa dočítate tu.

Spoluzakladateľ Ethereum a líder Cardano (ADA) Charles Hoskinson načrtol, že ak by mal za úlohu nájsť zakladateľa kryptomeny Bitcoin známeho pod pseudonymom Satoshi Nakamoto, použil by na to stilometriu. Viac sa dočítate tu.

Bitcoinový veterán Bobby Lee si myslí, že Bitcoin má stále potenciál prudkého rastu ceny. Ako silný fundament stále vníma aj blížiaci sa halving, hoci mnohí iní začínajú byť v súvislosti s pandémiou koronavírisu ohľadom pozitívneho efektu halvingu menej optimistickí. Viac tu.

Optimistom je naďalej aj miliardár Tim Draper, ktorý verí, že Bitcoin sa stane čoraz populárnejší vďaka skeptickej nálade ľudí v súvislosti so snahou vlád zachrániť ekonomické dôsledky súčasnej pandémie.

Líder Ethereum Vitalik Buterin vybral dve historicky najhoršie cenové predpovede pre Bitcoin. Jedna patrí Johnovi McAfeemu a druhá ekonómovi Nourielovi Roubinimu. Podrobnosti tu.

Arthur Hayes stojaci na čele poprednej burzy BitMEX upozorňuje, že cena Bitcoinu by mohla v dôsledku ekonomickej krízy klesnúť až k cene 3000 dolárov. Očakáva totiž ďalšie prepady na akciových trhoch, ktoré sa dotknú aj BTC. Viac sa dozviete tu.

Pravdepodobne ste už narazili na tvrdenia, že cenu Bitcoinu výrazne manipulujú Bitcoin futures kontrakty. PlanB, ktorý je autorom populárneho stock-to-flow modelu, si myslí, že tomu tak nie je. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Známy propagátor Bitcooinu Anthony Pompliano z Morgan Creek Capital opísal svoje investičné portfólio, ktoré je podľa neho ideálnou voľbou v období priprav na ekonomické dopady koronavírusu.

Altcoiny

Waves spustil na svojej zmenárni Waves.Exchange dva tokeny COVID-19 DOWN a COVID-19 UP, investíciou do ktorých si môžu zákazníci burzy staviť, či celkový počet nakazených koronavírusom bude stúpať, alebo nie. Stretol sa popri tom s kritikou, že tému pandémie využíva na vlastnú propagáciu.

Cardano uzavrelo spoluprácu s africkou blockchain alianciou SANBA. Cieľom partnerstva je pomôcť adopcii blockchain technológie v Juhoafrickej republike.

Kryptomeny Bitcoin Cash a Bitcoin SV majú za sebou historicky prvé halvingy, teda delenia odmien za vyťaženie nového bloku o polovicu. Bitcoin Cash vznikol po hardforku Bitcoinu v máji 2017. Bitcoin SV zas po halvingu Bitcoin Cash v roku 2018.

Mali by ste vedieť

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.