Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano popísal svoje investičné portfólio počas príprav na krízu

Článok

pompliano-bitcoin-zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známy propagátor Bitcoinu a partner v spoločnosti Morgan Creek Capital Anthony Pompliano absolvoval online rozhovor s redakciou Cointelegraph, v ktorom vysvetľoval, prečo si myslí, že Bitcoin je najlepším spôsobom na zachovanie budúceho bohatstva.

Pompliano opätovne potvrdil, že je stále vo veľmi býčej nálade a Bitcoin dokupoval aj v období posledného výraznejšieho prepadu jeho ceny. Urobil tak na rozdiel o d väčšiny iných investorov, ktorí v tejto zložitej situácii hľadajú útočisko v americkom dolári.

Na otázku, či na trhu s kryptomenami je viac projektov, ktoré môžu byť držiteľom hodnoty, odpovedal, že peniaze sú systémom viery a zatiaľ sa v tomto sektore väčšina ľudí domnieva, že Bitcoin je cennejší než akékoľvek iná kryptomena.

Počas diskusie o vplyve blížiaceho sa halvingu Bitcoinu uviedol, že medzi hodlermi zatiaľ neexistuje zhoda v tom, aké bude mať dôsledky na jeho cenu. Myslí si, že pred a aj po halvingu sa objavia noví investori, ktorí zatiaľ o tejto významnej udalosti ani nevedia. Zároveň verí, že do 18 mesiacov od halvingu dôjde u Bitcoinu k výraznému “výbuchu” jeho ceny smerom nahor.

Popmpliano je popri tom presvedčený, že súčasný systém založený na dolári napokon zlyhá, pretože väčšina ostatných mien už zlyhala. Naznačuje to história. Na druhej strane Bitcoin má podľa neho vlastnosti, ktoré prevyšujú tradičné fiatové meny a skôr ho približujú k zlatu, ktoré ako cenné aktívum  prežilo tisícky rokov.

Anthony Pompliano si myslí, že Bitcoinu aj zlatu sa bude v blízkej budúcnosti dariť. Verí však, že Bitcoin je ešte lepšou investíciou vzhľadom na to, že má transparentnú ponuku. ,,Koľko zlata je na svete? To mi nemôžete povedať. Na svete nie je nikto, kto by vedel odpovedať na túto otázku,“ doplnil.

Pompliano priznal, že dôsledky pandémie koronavírusu a choroby COVID-19 môžu byť z ekonomického pohľadu obrovské a preto by mali ľudia držať hotovosť, ktorú potrebujú na to, aby zaplatili svoje účty. Mali by sa však pripraviť aj na možnosť hyperinflácie, kedy začnú prudko klesať na hodnote.

Svoje portfólio má Pompliano rozložené do hotovosti, nehnuteľnosti a bitcoinov. Toto je spôsob, akým vraj chráni svoje bohatstvo.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.