Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CoinMarketCap bude mať problém, aby zostal neutrálny, tvrdí CEO CoinGecko

Článok

CoinMarketCap
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nedávno sme vás informovali, že burza Binance je blízko k získaniu vlastníckeho podielu v najväčšom webe s cenami a profilmi kryptomien CoinMarketCap. Táto akvizícia sa napokon aj udiala. Binance to vyšlo na slušných 400 miliónov dolárov, čo sa radí medzi najväčšie akvizície v histórii kryptosektora.

Šéf Binance Changpeng Zhao zvolil pri oznámení tohto nákupu diplomatickú stratégiu a vyjadril sa v zmysle, že táto akvizícia pomôže k tomu, aby sa stal CoinMarketCap ešte silnejším a transparentnejším.

Pochopiteľne nie úplne všetci sú z tohto obchodu nadšení. Že najnavštevovanejšia burza s kryptomenami na svete vlastní najnavštevovanejší web o kryptomenách (mimochodom s viac než dvojnásobkom návštevnosti Binance), skôr nahráva tomu, že môže byť menej transparentný a nie naopak.

Pochybnosti má aj spoluzakladateľ a generálny riaditeľ portálu CoinGecko Bobby Ong, ktorý sa k téme vyjadril počas rozhovoru pre My Two Gwei. ,,Po tejto akvizícii si myslím, že bude pre CoinMarketCap veľmi ťažké zostať neutrálny a nezávislý, a preto sme teraz my najväčším nezávislým agregátorom kryptomenových údajov na trhu,” upozornil.

CoinGecko používa iné metódy na overovanie údajov ako CoinMarketCap. Majú viesť k tomu, že údaje o vykazovanom objeme búrz sú realistickejšie (rôzne štúdie naznačujú, že objemy búrz, ktoré referujú weby s cenami kryptomien, sú extrémne nafúknuté. Dôvodom je to, že takto ich reportujú samotné burzy, pričom stránky ako CoinMarketCap majú len obmedzené možnosti ako tieto čísla overiť).

Pozitívnejšie to s akvizíciou Binance vidí generálny riaditeľ zmenárne Changelly Eric Bendz, ktorý skonštatoval, že tento obchod prinesie úžitok obom stranám a že načasovanie nemohli byť lepšie. Pozitívne vníma akvizíciu aj Mike Alfred z Digital Assets Data, ktorý skonštatoval, že Binance patrí medzi najsilnejšie a najzaujímavejšie spoločnosti v kryptosektore a tak je dobre, že práve táto burza získala kontrolu nad silným CoinMarketCapom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.