Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy zo sveta kryptomien (27.3.): Problémy LitePay či Substratum na CNN

Článok

správy dňa Moon
správy dňa Moon

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Substratum na CNN

Twitter profil Substratum (SUB), ktorá je obchodovateľná napríklad na burze Binance, informoval, že v apríli v hlavných správach bude odvysielaný mini-dokument o tejto kryptomene. “Reklama“ tohto druhu v takom významnom médiu ako je CNN by mohla pozitívne ovplyvniť cenu tejto aktuálne 77. najhodnotnejšej digitálnej meny podľa portálu CoinMarketCap. Substratum je zjednodušene povedané token, ktorý pomáha decentralizovanému internetu. Jeho hodnota začala rásť najmä po tom, ako americký orgán FCC rozhodol, že nezruší kontrolu internetu a nestane sa z neho neutrálne miesto. twitter.com

LitePay tak skoro nebude

Litecoin Foundation včera večer oznámila, že generálny riaditeľ spoločnosti LitePay Kenneth Asara ukončil všetky operácie a má v úmysle predať spoločnosť. Investori sa teraz pýtajú, čo to znamená pre budúcnosť Litecoinu a ako na to bude reagovať trh. Jedným z dôvodov, prečo sa Asara rozhodol odísť môže byť skutočnosť, že žiadal viac finančných prostriedkov na vývoj, ktoré mu neboli poskytnuté.

Zakladateľ kryptomeny Litecoin Charlie Lee v reakcii na túto správu upozorňuje, že LitePay je samostatná spoločnosť a nie je jej zamestnanec. Členovia Litecoin Foundation sa medzitým po tomto oznámení snažia upokojiť situáciu a tvrdia, že projekt je v dobrom stave a pokračuje vo vývoji.  Až najbližší čas ukáže, čo je na tom pravdy. Plánované spustenie služby sa však s určitosťou odkladá.

Twitter banuje kryptoreklamy

Po Facebooku a Google sa podľa očakávania rozhodol zablokovať platené reklamné príspevky aj Twitter. Viac sa dočítate v našom článku.

Poletia Tron a Binacne Coin (BNB) “na mesiac”?

Na internete sa intenzívne špekuluje o tom, že už v najbližších dňoch by sa mohli “páliť” mince Binance Coin (BNB) a Tron (TRX), čo väčšinou znamená, že hodnota kryptomien porastie. Viac sa o tom dočítate v tomto článku.

Steven Seagal po ICO opustil projekt Bitcoiin

Projekt Bitcoiin2Get oznámil, že jeho zakladatelia a ambasádor, známy hollywoodsky herec Steven Segal, opúšťajú po dokončení ICO túto organizáciu. Tím vyjadril vďačnosť všetkým prispievateľom a tiež Stevenovi Seagalovi. Tento krok je údajne v súlade s plánom na zachovanie anonymity tejto kryptomeny. Bitcoiin bol už počas ICO obviňovaný, že ide o pyramídový program. Kritizovaný bol aj samotný Seagal. cointelegraph.com

Polícia zatkla gang, ktorý využíval Bitcoin na pranie peňazí

Španielska polícia zatkla gang špecializujúci sa na počítačovú kriminalitu zložený z ruských a ukrajinských štátnych príslušníkov, ktorí sa podieľali na krádeži viac ako 1,24 miliardy dolárov z finančných inštitúcii na celom svete a následne konvertovali svoje zisky na Bitcoin (BTC). Gang využíval na svoju trestnú činnosť phishing, vďaka ktorému sa dostal k interným bankovým sieťam. Malware poskytol páchateľom kontrolu nad postihnutým hardvérom, čo im umožnilo vykrádať bankomaty. cointelegraph.com

Zaujímavé výsledky prieskumu v USA

Študenti a zamestnanci v USA sa viac zaujímajú o kryptomeny. Vysokoškoláci napríklad využívajú pôžičky na investovanie do digitálnych mien, zatiaľ čo pracovníci, ktorí pracujú v kryptopriemysle, sa nechávajú platiť kryptomenami. Podľa prieskumu, ktorý sa uskutočnil v dňoch 16-20. marca až 21,2% vysokoškolských študentov použilo pôžičku na financovanie investícii do kryptomien. Študenti sa týmto spôsobom pokúšali využiť vzostupnú volatilitu cien Bitcoinu či Ethereum, aby rýchlejšie splatili svoje dlhy (pôžičky na kryptomeny v žiadnom prípade neodporúčame!). Čo sa týka zamestnancov ako príklad možno uviesť službu BitPay, kde až 52 zamestnancov prijíma platbu výhradne v bitcoinoch. Vo firme Coinbase zas 40% zamestnancov dostáva časť platu v digitálnej mene. cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.