Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Poletia Binance Coin (BNB) a TRON „To the Moon“? Očakáva sa pálenie mincí

Článok

Binance Coin a Tron to the moon
Binance Coin a Tron to the moon

Binance Coin (BNB) a Tron (TRX) by mali čoskoro “páliť mince“, čo znamená, že znížia množstvo mincí v obehu. Preto sa v súvislosti s týmito dvoma kryptomenami hovorí, že by mohli čoskoro výrazne zvýšiť svoju cenu.

Kedy sa budú “páliť” mince BNB a TRX?

Pálenie mincí Binance Coin (BNB) je naplánované na prvý kvartál a väčšinou sa spomína, že by sa tak malo udiať do 31.3.2018 alebo neskôr 15.-16.4.2018.

Pálenie mincí Tron (TRX) je údajne (!!!) naplánované na 31. marca, v rovnaký deň, kedy je naplánované spustenie testovacej siete Tron, čo je pre túto organizáciu tiež veľká udalosť (popisujeme detailnejšie v texte nižšie).

Čo je to pálenie mincí?

O vysvetlenie princípu pálenia mincí, respektíve dôvodov, prečo sa to robí, sme požiadali Jaromíra Tesařa zo odbornej skupiny VIP ALTCOIN + BITCOIN CZ/SK, ktorý sa špecializuje na analýzy, ICO a tipy:

,,Coin burn znamená, že autoři projektu vymažou ze světa určité množství coinů či tokenů. Aby to mohli udělat, musí mít toto množství na nějaké konkrétní adrese. Poté stačí např. zahodit private key. S tokeny už nemůže nikdo disponovat (nedá se podepsat transakce).

Proč se to dělá? Důvodů může být více. Účel je však zřejmý, chtějí zvýšit cenu tokenů díky větší vzácnosti (méně tokenů, vyšší cena). Důvody mohou být následující:

1) Autoři potřebují financovat další vývoj a došli jim peníze. Většinou mají v záloze velké množství svých coinů. Než aby je prodali pod cenou (třeba v bear marketu), nějaké mince spálí, aby se cena zvýšila. Poté prodají.

2) Někdy je pálení zakomponované přímo do projektu. Je to způsob jak postupně navyšovat cenu tokenů a odměnit tak hodlery. Zkrátka platforma se zaváže, že pravidelně třeba každý rok vykoupí a spálí 10 procent tokenů.

3) Někdy chtějí autoři projektu jen vydělat před tím, než projekt opustí.

4) Občas se spálí neprodané tokeny hned po ICO. Ti co investovali mají o něco větší šanci, že token bude dražší po vstupu na burzu.

 

História pálení Binance Coin (BNB)

Pokiaľ ide o kryptomenu BNB, tá si prešla už dvoma z pohľadu vývoja ceny veľmi úspešnými páleniami mincí.

,,Prvé pálenie mincí BNB prebehlo, keď sa minca obchodovala medzi 1,4 až 1,7 dolármi. Popálení cena vyletela v decembri až k 10 dolárom, krátko predtým ako prišlo januárové pálenie. Bol to jasný indikátor, že pálenie je účinný spôsob ako zvýšiť hodnotu mince napriek tomu, že to bola v tom čase relatívne mladá minca. Pohyb hodnoty kryptomeny z jedného dolára na 10 dolárov v priebehu dvoch mesiacov nie je pre novú menu vôbec jednoduché. Po januárovom pálení hodnota Binance coin vyletela v priebehu pár týždňov až na doterajší rekord 24 dolárov,“ píše sa na portáli cryptorecorder.com o predchádzajúcich páleniach BNB.

 ,,V skutočnosti jediný dôvod, prečo sa znížila hodnota tejto kryptomeny od januárového pálenia je celkový pokles trhu s kryptomenami. Ten ovplyvnil všetky kryptomeneny bez ohľadu na ich základnú silu. To však predstavuje dobrú príležitosť pre investorov, aby sa zásobili v očakávaní blížiaceho sa pálenia mincí v marci,” domnieva sa autor článku Nicholas Kith.

Ďalším dôvodom, prečo by mohla byť posilnená dôvera investorov v túto kryptomenu sú správy týkajúce sa Binance, teda burzy, ktorá stojí za Binance Coin. Táto aktuálne už najväčšia a zrejme aj najpopulárnejšia kryptoburza na svete oznámila, že plánuje vybudovanie novej základne na Malte, teda v krajine, ktorá sa stavia ku kryptomenám a technológii Blockchain veľmi pozitívne. CEO burzy Binance Changpeng Zhao bol dokonca požiadaný, aby prispel svojimi názormi k tvorbe nového maltského zákona o kryptomenách a burzu Binance víta na Malte aj samotný premiér krajiny Joseph Muscat.

Tron a dôvody, prečo by mohol rásť

Pokiaľ ide o kryptomenu Tron, tá má mnoho kritikov. Jej hodnota klesla o približne 80% svojej maximálnej ceny a mnohí ju označujú za pump-and-dump menu. Prispievajú k tomu časté komentáre Justina Suna, zakladateľa Tronu, ktorý na Twitteri robí už priam povestné “oznámenia o oznámení”, ktoré majú málokedy hlbšiu výpovednú hodnotu. Investori, ktorí stále veria v Tron, ho však označujú za projekt, ktorý by mohol urobiť veľkú dieru do zábavného priemyslu.

Pravdou je, že Tron čaká 31. marca 2018 naozaj veľká udalosť. Je ňou spustenie testovacej siete Tron, ktorá má priniesť omnoho rýchlejšie a veľmi lacné transakcie. Nuž a TRON bude podľa všetkého v ten istý deň aj páliť mince, čo by malo zvýšiť jeho hodnotu. Aktuálne hodnota tejto mince je približne 0,04 USD, pričom optimisti veria, že by sa mohla po týchto dvoch udalostiach ísť výrazne hore. Je pravdou, že o TRON sa v súvislosti s týmito správami píše v posledných dňoch naozaj intenzívne a reálne existuje predpoklad rastu jeho hodnoty (ten sa už od oznámenia spustenia testovacej siete začal diať). Predpovede typu, že dosiahne hodnotu 0,5 až 1 dolára však treba brať s veľkou rezervou, hoci vo svete kryptomien nikdy neviete.

Zo strednodobého hľadiska treba mať u Tronu tiež na pamäti dátum 31. máj 2018, kedy má byť spustená oficiálna sieť Tron, čím sa TRON kompletne zbaví závislosti od siete Ethereum.

Dočkáme sa “TO THE MOON?”

,,Prichádzajúce marcové pálenie posunie Binance Coin na hodnotu 50 dolárov,” znie titulok na portáli cryptorecorder.com. U Tronu sa zas hovorí až o potenciálnom 10-násobnom náraste hodnoty. Uňho však vlastne ani 100% nevieme, či k nejakému burn coin príde. Pravdou je, že nikto nedokáže predpovedať, či a ako veľmi narastie hodnota týchto kryptomien. Ak sa rozhodnete investovať v týchto dňoch do BNB a TRON investujte len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. To platí vždy a pre každú kryptomenu.

Binance Coin (BNB) a TRON (TRX) môžete obchodovať na burze Binance.com.

 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne