Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

OFICIÁLNE: Twitter zakázal reklamy na kryptomeny a ICO!

Článok

Twitter zákaz reklám kryptomeny
Twitter zákaz reklám kryptomeny

Špekulácie sa potvrdili. Twitter sa rozhodol zakázať reklamy na kryptomeny a ICO. Tretí veľký mediálny gigant tak nasledoval kroky Facebooku a Google. Facebook sa tak rozhodol už v januári, Google oznámil, že reklamy začne blokovať od júna.

Zákaz na Twitteri sa bude týkať platených reklamných ponúk počiatočných mincí (ICO) a reklám na predaj kryptomien. Aplikovaný by mal byť v priebehu nasledujúcich 30 dní a bude zahŕňať aj zákaz propagácie kryptozmenárni a peňaženiek, pokiaľ nie sú verejnými spoločnosťami a nie sú kótované na hlavných burzách cenných papierov.

Twitter uvádza podobne ako Google a Facebook, že rozhodnutie o tomto zákaze je motivované snahou o ochranu užívateľov tejto sociálnej siete. Ide predovšetkým o prevenciu pred investíciami do nevýhodných a podvodných obchodov.

,,S narastajúcim počtom ICO, ktoré prichádzajú na trh, je pre platformy ako Twitter alebo Facebook nemožné, aby rozlíšili medzi skutočnými projektmi a podvodmi. Aj keď reklama ICO je významným zdrojom príjmov pre Twitter, následky podvodných aktivít nestoja za riziko,” znie vysvetlenie spoločnosti, ktorú cituje Cointelegraph.com.

Trhu to môže časom pomôcť

Pravdou je, že vo svete kryptomien vzniká veľké množstvo podvodov a ľudia sa naozaj často investujú do projektov, ktoré nemajú žiadnu budúcnosť. V mnohých prípadoch sú takéto projekty dopredu nastavené tak, aby z nich profitovali len ich tvorcovia. Facebook, Google a Twitteri si týmto rozhodnutím kryjú chrbát. Z dlhodobejšieho hľadiska by to mohlo trhu s kryptomenami aj pomôcť, nakoľko podvodné projekty nebudú toľko na očiach a tie kvalitné si skôr nájdu cestu k investorom.

,,Zákaz reklamy na ICO otevřeně vítám. Dokud nebude zajištěna ochrana inestorů, není možné aby někdo vydělal jen na základě masové reklamy s podvodným projektem. Chápu však, že pro ty poctivé je to nevýhoda, neboť konkurence je velká a není moc kanálů jak na sebe upozornit,” k téme zákazu reklám v rozhovore pre kryptonovinky.sk Jaromír TesařVIP Altcoin + Bitcoin CZ/SK. Celý rozhovor si prečítajte tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.