Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (8.3.): Možné dôvody pádu kryptomien či dobré správy Ripple

Článok

Správy dňa a Ripple
Správy dňa a Ripple

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Binance pravdepodobne hacknutá nebola

Včera večer sa začali šíriť sociálnymi sieťami správy o tom, že bola hacknutá burza Binance. Podľa všetkého to nie je pravda, no zároveň treba povedať, že k ujme prišlo niekoľko jej zákazníkov, ktorí sa stali obeťou hackerského útoku, konkrétne phishingu, ktorým sa hackeri snažia získať od užívateľov ich prístupové údaje. Zároveň je pravdou, že celá situácia (nie ale ako jediná) ovplyvnila celý trh a Bitcoin padol pod 10 tisíc dolárov. Oficiálne vyhlásenie Binance k celej situácií si prečítajte tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pád spôsobili aj správy SEC

Americká komisia pre cenné papiere (SEC) od teraz vyžaduje, aby platformy, ktoré disponujú digitálnymi aktívami, boli registrované ako tradičné burzy. Kryptomenové zmenárne sa musia následne riadiť rovnakými pravidlami ako ostatné burzy. Z tohto dôvodu sa musia registrovať v SEC ako národná burza cenných papierov, alebo sa oslobodiť od registrácie, uvádza portál Contelegraph. SEC upozorňuje, že mnohé online obchodné platformy, ktoré sa označujú za zmenárne, nie sú v súčasnosti regulované aj keď môžu vyvodiť dojem, že sú v súlade d regulačnými normami. (cointelegraph.com)

Tokijský právnik predal BTC v hodnote 400 miliónov dolárov

Tokijský právnik Nobuaki Kobayashi, ktorý je správcom konkurznej podstaty skrachovanej burzy Mt. GOX informoval, že predal Bitcoin a Bitcoin Cash v hodnote 400 miliónov dolárov, pričom tento predaj uskutočňoval postupne od septembra 2017. Vo svojom oznámení uviedol, že vyvinul úsilie, aby Bitcoin a Bitcoin Cash predal ,,za čo najvyššiu cenu, ako to bolo možné s ohľadom na trhové ceny BTC a BCC.” Podľa informácií, ktoré uvádza portál CCN.com, Bitcoin predával za priemernú cenu 10 100 dolárov. Daný zdroj zároveň uvádza, že má k dispozícií ešte 166 344,35 BTC (zhruba 1,7 miliardy dolárov), ktoré bude predávať v nasledujúcom období. Táto správa ovplyvnila trh z dôvodu, že bola mylne interpretovaná tak, že tento japonský právnik predal všetky spomenuté bitcoiny v priebehu dňa, čo spôsobilo paniku na trhu. (ccn.com)

Dve burzy v Japonsku dostali mesačnú stopku

Japonská agentúra pre finančné služby (FSA) sa rozhodla potrestať sedem kryptomenových búrz a ďalším dvom udeliť dočasný mesačný zákaz činnosti. Ide o ďalšiu z reakcií úradov na januárový hack burzy Coincheck s cieľom dosiahnuť, aby japonské burzy boli bezpečnejšie a nemohli byť nástrojom na pranie špinavých peňazí či financovanie terorizmu. (cointelegraph.com)

Predpoveď Tima Drapera

Známy kryptoinvestor Tim Draper si myslí, že kryptomeny budú čoskoro bežnou súčasťou života každého človeka. Viac o tom čítajte v tomto článku.

Dobré správy pre Ripple z Japonska

Japonské bankové konzorcium oznámilo, že na jeseň toho roku spustí mobilnú aplikáciu “MoneyTap”, ktorá bude využívať technológiu Ripple. Ide o združenie 61 bánk, vedené spoločnosťou SBI Ripple Asia, ktoré predstavujú dokopy 80 percent všetkých japonských bankových aktív. Tri z bánk v konzorciu – SBI Net Sumish Bank, Suruga Bank a Resona Bank, začnú používať túto aplikáciu na jeseň, ostatné banky sa pridajú postupne. Aplikácia MoneyTap umožní robiť nákupy okamžite 24 hodín denne, každý deň v týždni a za pomoci technológie Ripple poskytne rýchle, bezpečnejšie a efektívnejšie platby. (cointelegraph.com)

Tron na Koinexe, NEO na Bibox

Čínska kryptomena TRON je odteraz dostupná na obchodovanie na burze Koinex, ktorá je prvou obchodnou platformou v Indii, ktorá začala podporovať obchodovanie s viacerými kryptomenami v reálnom čase a predbehla tak svojho času konkurenčný ZebPay. Ide o šiestu kryptomenu z TOP15, ktorá bola zalisovaná na túto burzu. Čínska burza Bibox zas oznámila, že zalisovala kryptomenu NEM. (ambcrypto.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.