Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance hacknutá nebola: Oficiálne vyjadrenie spoločnosti

Článok

Binance hack
Binance hack

Určite mnohým z vás neunikla správa o tom, že včera (v stredu) bola údajne hacknutá jedna z najpopulárnejších kryptobúrz Binance. Našťastie drvivá väčšina jej zákazníkov neutrpela žiadne straty. Prečítajte si oficiálne stanovisko spoločnosti.

Oficiálne vyhlásenie Binance k údajnému hacku

,,7. marca medzi [14:58]-[14:59] UTC (u nás +1 hodina) v rámci dvojminútovej periódy došlo na trhu VIA/BTC k abnormálnej obchodnej činnosti. Náš systém automatického riadenia rizík sa aktivoval a všetky výbery boli automaticky pozastavené.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento incident bol súčasťou rozsiahleho pokusu o phishing a krádež (phishing je činnosť pri ktorej sa podvodník snaží vylákať od používateľov rôzne heslá pozn. red.)

Aktuálne info: Všetky finančné prostriedky sú v bezpečí a žiadne neboli ukradnuté.

Hackeri nahromadili v rámci dlhšieho časového obdobia prístupy k užívateľským účtom. Prvý phishing sa udial začiatkom januára. Avšak bolo to okolo 22. februára, kedy sme zaznamenali veľkú koncentráciu phishingových útokov s použitím uncide domén, ktoré vyzerajú veľmi podobne ako binance.com, len stým rozdielom, že obsahovali 2 bodky pod dvoma písmenami url adresy (na prvý pohľad je taký detail nepovšimnuteľný a stránka vyzerá rovnako ako oficiálna stránka). Po tom ako hackeri získali tieto prístupové údaje jednoducho vytvorili obchodné API pre každý účet, no až do včera nepodnikli žiadne ďalšie kroky.

Včera počas spomínaných dvoch minút hackeri použili kľúče API, pričom vo veľkom množstve začali nakupovať na trhu VIA/BTC, čím tlačili cenu hore, pričom mali prednastavených 31 účtov na predaj VIA v horných pozíciách. Išlo o pokus presunúť BTC z phishingových (hacknutých) účtov na týchto 31 účtov. Okamžite potom nasledovali žiadosti o výber (withdrawal) z týchto účtov.

Lenže náš systém riadenia rizík tieto výbery automaticky vyradil a žiadny z výberov tak nebol úspešný. Navyše mince VIA uložené hackermi boli tiež zmrazené. Nielen, že hackeri neukradli žiadne mince, ale aj ich mince boli zadržané.

Hackeri boli dobre organizovaní. Boli dostatočne trpezliví, aby nepodnikli žiadne okamžité kroky a čakali na najvhodnejšiu chvíľu, kedy konať. Tiež si vybrali kryptomenu VIA, aby prostredníctvom tokenu s menšou likviditou maximalizovali svoje vlastné zisky.

Po dôkladnej bezpečnostnej kontrole spoločnosťou Binance sme obnovili výbery. Funkcia obchodovania nebola nikdy ovplyvnená. Stále však existujú niektorí používatelia, ktorých účty boli hacknuté phishingom a ich BTC boli použité na nákup VIA alebo iných mincí. Nanešťastie tieto obchody neboli vykonané voči žiadnym účtom hackerov ako protihodnota a tak nie sme schopní tieto obchody zvrátiť. Opäť odporúčame všetkým obchodníkom, aby prijali osobitné opatrenia na zabezpečenie svojich účtov.

Ochrana našich obchodníkov je a vždy bola našou najvyššou prioritou.

Ďakujeme za Vašu podporu.

Tím Binance.“

Čo robiť v budúcnosti?

Hoci riziko hacknutia burzy bude existovať pravdepodobne vždy, účty hacknutých zákazníkov s najväčšou pravdepodobnosťou nemali aktivovanú 2-FA, čiže dvojfaktorovú autentifikáciu. Pokiaľ ju nevyužívate ani vy, malo by ste to okamžite napraviť. Rovnako tak platí, že na burze by ste mali držať len to, s čím obchodujete. Burza nie je vhodným miestom na „Hodl”.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.